BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Spor Tasarım

Son Yıllarda Logosu Değişen Takımlar

Son Yıllarda Logosu Değişen Takımlar

Son Yıllarda Logosu Değişen Takımlar

Futbol takımı dendiğinde önce takımın adı ardından takımın logosu akıla gelir.Logolar takımların adeta kimliğini ve o takımın tarihini yansıtır.Bu anlamda ve kapsamda takımların önemli simgeleridir.Logoların takımın simgesi haline gelmesiyle özel tasarımlar da yapılmakta ve yapılan logolar takıma sevdalanmış kişilerin beğenisine sunulur.

Günümüz modern futbolunda futbol takımları da logolarının modern yapılardan oluşmasına ve eskiye uyumlanmış logoların değişimiyle de yenilikler yapma yoluna gitmektedirler.

Kasımpaşa;
Kasımpaşa'nın Logosu DeğiştiLogo da arkaplan da beyazdan mavi renge geçiş yapılmış,kaba bir takım adı göstergesinden daha şık ve öne çıkan bir takım adına geçilmiş.Alt tarafında ise logonun kalıbına uygun şekilde desenler eklenmiş.

Derby County;
Derby County'ın Logosu Değişti

Amblemin içinden çıkan maskot olan koç aynen dışarı alınmış.Formalarda,kulüp binalarında sağda kullanılıyor ancak bazı yerlerde soldaki logoyu da görmek mümkün olabiliyor.

Royal Mouscron-Péruwelz;
Royal Mouscron-Péruwelz 'in Logosu Değişti Soldaki pasif bir logodan ciddi anlamda evrim geçiren bir logoya geçiş gerçeklemiş.Maskotun ve takım adının daha çarpıcı hale gelmesi ve metal bir renklendirme ciddi anlamda katkı sağlamış.Açıkcası en modern değişimlerden biri olmuş logolar içinden.
Chamois Niortais;
Chamois Niortais'in Logosu Değişti Basit bir arayüzden daha dolgun ve oturmuş bir ambleme geçiş yapılmış.Maskot daha önce planda ve takım adı da daha belirgin.
Paris Saint Germain;
Paris Saint Germain'in Logosu Değişti Logonun içinde ki bebek arabası kaldırılmış,Eyfel kulesi daha küçültülmüş ve takım adının önemli kısımları vurgulanarak bir de logonun rengi biraz daha açılarak yeni amblem hazırlanmış.
Manchester City;
Manchester City'in Logosu Değişti Efsane logodan basit bir logoya geçiş olduğu apacık.Nitekim kendi taraftarı ve bizler de bu logonun değişiminin çok gereksiz olduğu ve eski logonun kat ve kat daha iyi olduğunu biliyoruz.Ancak yeni tasarımda takımın simgeleri daha çok vurgulanmış.
Steaua Bükreş;
Steaua Bükreş'in Logosu Değişti Yıldızların ve amblemin kalıbı değişmiş,beyaz renk kullanımı kaldırılmış ve sarı renk uygulanmış.
SM Caen;
SM Caen'in Logosu Değişti Takım maskotunun daha ön planda sergilendiği yeni logo da eski logoya nazaran daha planlanmış ve daha uyum içerisinde renkler mevcut.
Everton;
Everton'un Logosu Değişti Tarihleri dışarıda olan logodan herşeyin içeri alındığı ortada ki logoya geçiş yapılmıştı logonun ortası ve rengi beğenilmeyince en sağda ki başta ki logoyu andıran ancak herşeyin toplandığı bir logo oluşmuş.
RB Leipzig;
RB Leipzig'in Logosu Değişti Ortada ki sarı güneş kaldırılmış,boğalar daha da hızlanmış ve futbol topu büyütülmüş.Takım adı ise aynı çizelgede yer almış.
Queens Park Rangers FC;
Queens Park Rangers FC'in Logosu Değişti Şık bir logodan genelde klasik yapıda ki logolara geçilmiş.Soldaki logo muazzam iken sağda ki logo ile amblem klasikleştirilmiş.
West Ham United;
West Ham United'in Logosu Değişti Birbirine bağlı amblemin ve yazının olduğu yapılar yerine tek yapı da amblem ve yazı yerleştirilmiş.
Lille FC;
Lille FC'nin Logosu Değişti Dışarı da olan maskot içeri alınmış logo daha derli toplu ve modern bir yapıya kavuşturulmuş.Sağda ki logoyla ciddi anlamda fark yaratmış.
AS Monaco;
AS Monaco'nun Logosu Değişti Logo daha da açık renklendirilmiş ve takım adında vurgulanacak yer tamamen yazılmıştır.
AS Roma;
AS Roma'nın Logosu Değişti Köpek biraz daha heykelleştirilmiş ve takım adının tüm kısaltmaları ortaya yerleştirilmiş.
Antalyaspor;
Antalyaspor'un Logosu Değişti Takım adınının kaldırıldığı logoda amblem daha da ön plana çıkartılmış.
İnter;
İnter'in Logosu Değişti Takım adı logodan kaldırılmış ve daha açık renklerle süslenmiştir.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

7 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam

Reklam