BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem İncelemeler Sosyal Medya Teknoloji

Türkiye’yi Bilişim Konusunda Bilinçlendirmeye Var Mısın?

Türkiye'yi Bilişim Konusunda Bilinçlendirmeye Var Mısın

Amacımız

Kesinlikle kâr amacı gütmeden tek ulaşmak istediğimiz nokta Türkiye’de her kesimi hitap alan twitter gündem platformundan Türkiye’yi bilinçlendirmek.Bu sayede bireylerin daha işin bilincinde,daha kullandığı platformu sorgulayan kişiler olmasını sağlamak istiyoruz.Örnek vermek gerekirse saçma sapan akımlar sonucu “bu profilde paylaştıklarım benim sorumluluğumda değildir” tarzında çıkan aslı astarı olmayan paylaşımların önüne geçip bu konuda bunu paylaşmanızın size veya diğerlerine herhangi bir katkı sağlamayacağını belirtmek.Çünkü Türkiye’de ve Dünya’da gelişimin sürekli olarak istikrarla sürdüğü bu bilişim platformunda yeni dolandırmalar,kullanıcı tuzakları ortaya çıkmaya devam ediyor.Bunların en basiti kullanıcı tıklamaları konusunda ısrarla ikna etmeye çalışan virüslü reklamlar.Bilişim konusunda pek bilinçli olmayan veya herhangi bir bilgi almamış insanlar bunlara kolayca tıklayarak mağdur olmaktadırlar.Bunların önüne geçmek için Türkiye’yi Bilişim Konusunda Bilinçlendirmeye Var Mısın?

Neden Twitter’ı Seçtiniz?

Yazı başında da belirttiğim üzere twitter platformu genç nesil,ergin bireyler ve orta yaşta insanların ortak olarak kullandığı aslında tek diyebileceğimiz bir sosyal medya.Diğerlerinde zaman geçtikçe bu konuda sadece belli bir yaş grubuna doğru ilerlemekte.Bir diğer sebep ise gündemin oldukça çok takip edilmesi.Her popüler televizyon kanalının programlarda kullandığı etiketler bile milyonlarca insanın okumasını ve takip etmesini sağlıyor.

Peki Bu Gündem’de olmayı nasıl sağlayacaksınız?

Bu konuda ana kaynağımız tamamen biziz.Yani bilişim sektöründe yer alan bu alanda elimizden geldiği şekilde çıkan konuları sorgulayanlar olarak bu görevi biz üsteleneceğiz.Türkiye gündemi olarak ele aldığımızda twitter’ın listelediği popülerlik sıralaması milyonlarca insanımızın gözlerinin önünde olan,neredeyse saat başı takip ettiği bir sıralama halinde.Bunun aktifliğini kullanarak siz bilişim sektöründe yer alan kişilerin destekleriyle birlikte bahsettiğimiz şekilde bilişimdeki yeni gelişmelerden herkesi haberdar etmek.
Siz de bize ve Türkiye’nin geleceğine yön verecek daha bilinçli ve daha haberdar insanların olmasını istiyorsanız whatsapp iletişim grubumuza davetlisiniz.

Evet sen de Türkiye’yi Bilişim Konusunda Bilinçlendirmeye Var Mısın?

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

1 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam