BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5,00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

Google Chrome Bildirimlerini Kapatma

Google Chrome Bildirimlerini Kapatma

Facebook veya diğer websitelerinin web versiyonunda Google Chrome bildirimlerini nasıl devre dışı bırakacağımızı öğreneceğiz.
Google Chrome devamlı kendini değiştiren,geliştiren bir web tarayıcıdır. Bir yıla yakın süre önce Chrome’a gelen bu avantajla birlikte siteler Google Chrome üzerinden facebook üyelerine anında bildirim gönderebiliyor. Bunun muhteşem bir avantaj sağladığını hatırlatmakla birlikte bazende gerçekten sinir bozucu olabiliyor eğer fazlasıyla çok fazla bildirim alıyorsanız. Şüphesiz farklı işler yaparken tam da konstre olduğunuzda bildirim geldiğinde sağ altta bölümde çıkan bildirimlerin insanın dikkatini dağıtması olağan bir durum. Ayrıca web tarayıcısında veya tarayıcının açıkken online bir oyun oynadığınızda gelen bu bildirimler hep sizin internetinizin ping değerinin artmasına sebep olabilmektedir.Bunun engellemek üzere Chrome üzerinden size iletilen facebook bildirimlerini devre dışı bırakabilirsiniz.Dilerseniz google chrome bildirimlerini kapatma işlemine geçelim.

Google Chrome Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Başta belirtelim ki bu yöntemimiz ile sadece  sizi rahatsız eden Facebook bildirimlerini değil diğer rahatsız edici tüm web sitelerinin gönderebildiği bildirimlerinide devre dışı bırakabilirsiniz. Masaüstünde Chrome tarayıcısında size gönderilen anlık bildirimleri devre dışı bırakmak için aşağıdaki  yolları takip edelim.

1) Sağ üstte yer alan üç çizgili menü butonuna basın ve “ayarlar” sekmesine gelip orayı açın.Gelen sayfada aşağı inerek “Gelişmiş Ayarlar” bölümüne tıklayın
2) Gelen sayfada ki “Gizlilik” alanından “ İçerik ayarları… ” seçeneğine tıklayın.Hafif aşağı inip “Bildirimler” alanından “istisnaları yönet” butonuna tıklayın.

Burada şu seçenekleri göreceksiniz;
Tüm sitelerin bildirim göndermesine izin ver: Girdiğiniz web sitelerin gönderdiği bildirimleri size danışmadan kabul ederek şartsız görürsünüz.
Bir site bildirim göndermek istediğinde bana sor: Giriş yaptığınız bir sitede site size bildirim göndermek istediğinde Chrome size danışır bulunur. Bu, genellikle herkeste varsayılan ayardır.
Sitelerin bildirim göstermesine izin verme: Tüm giriş yaptığınız web sitelerinin gönderdiği bildirimi asla ve asla görmezsiniz.

Google Chrome Facebook Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Bir tek facebook’un gönderdiği rahatsız edici bildirimleri engellemek için “istisnaları yönet” butonuna basıp bildirim istisnaları alanından “facebook”‘u buluyoruz ve “İzin ver” seçeneğini “Engelle” olarak güncelliyoruz.

Dilerseniz facebook keşfet özelliğini tanıttığımız Facebook Keşfet Özelliği ile Tanışın yazımızı ziyaret edebilirsiniz.