Google Chrome Bildirimlerini Kapatma

21
Google Chrome Bildirimlerini Kapatma
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5,00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

Facebook veya diğer websitelerinin web versiyonunda Google Chrome bildirimlerini nasıl devre dışı bırakacağımızı öğreneceğiz.
Google Chrome devamlı kendini değiştiren,geliştiren bir web tarayıcıdır. Bir yıla yakın süre önce Chrome’a gelen bu avantajla birlikte siteler Google Chrome üzerinden facebook üyelerine anında bildirim gönderebiliyor. Bunun muhteşem bir avantaj sağladığını hatırlatmakla birlikte bazende gerçekten sinir bozucu olabiliyor eğer fazlasıyla çok fazla bildirim alıyorsanız. Şüphesiz farklı işler yaparken tam da konstre olduğunuzda bildirim geldiğinde sağ altta bölümde çıkan bildirimlerin insanın dikkatini dağıtması olağan bir durum. Ayrıca web tarayıcısında veya tarayıcının açıkken online bir oyun oynadığınızda gelen bu bildirimler hep sizin internetinizin ping değerinin artmasına sebep olabilmektedir.Bunun engellemek üzere Chrome üzerinden size iletilen facebook bildirimlerini devre dışı bırakabilirsiniz.Dilerseniz google chrome bildirimlerini kapatma işlemine geçelim.

Google Chrome Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Başta belirtelim ki bu yöntemimiz ile sadece  sizi rahatsız eden Facebook bildirimlerini değil diğer rahatsız edici tüm web sitelerinin gönderebildiği bildirimlerinide devre dışı bırakabilirsiniz. Masaüstünde Chrome tarayıcısında size gönderilen anlık bildirimleri devre dışı bırakmak için aşağıdaki  yolları takip edelim.

1) Sağ üstte yer alan üç çizgili menü butonuna basın ve “ayarlar” sekmesine gelip orayı açın.Gelen sayfada aşağı inerek “Gelişmiş Ayarlar” bölümüne tıklayın
2) Gelen sayfada ki “Gizlilik” alanından “ İçerik ayarları… ” seçeneğine tıklayın.Hafif aşağı inip “Bildirimler” alanından “istisnaları yönet” butonuna tıklayın.

Burada şu seçenekleri göreceksiniz;
Tüm sitelerin bildirim göndermesine izin ver: Girdiğiniz web sitelerin gönderdiği bildirimleri size danışmadan kabul ederek şartsız görürsünüz.
Bir site bildirim göndermek istediğinde bana sor: Giriş yaptığınız bir sitede site size bildirim göndermek istediğinde Chrome size danışır bulunur. Bu, genellikle herkeste varsayılan ayardır.
Sitelerin bildirim göstermesine izin verme: Tüm giriş yaptığınız web sitelerinin gönderdiği bildirimi asla ve asla görmezsiniz.

Google Chrome Facebook Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Bir tek facebook’un gönderdiği rahatsız edici bildirimleri engellemek için “istisnaları yönet” butonuna basıp bildirim istisnaları alanından “facebook”‘u buluyoruz ve “İzin ver” seçeneğini “Engelle” olarak güncelliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Dilerseniz facebook keşfet özelliğini tanıttığımız Facebook Keşfet Özelliği ile Tanışın yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

21 YORUMLAR

  1. çok fazla facebook kitlesi olanlar için çok sinir bozucu bir durum ama az arkadaşı olanlar için fazla sorun etmiyor sürekli uyarı geliyor oyun oynarken dikkat dağıtıyor ekranda 🙂 ayrıca google chrome u da kasıyor 🙂 Hiç tavsiye etmiyorum.

  2. İzin vermediğim halde bildirim gönderen ve bunu tüm cihazlarıma yapan bir site vardı. Kaldırmaya üşeniyordum ama yazını görünce kaldırmamın zamanı geldiğini anladım. 20 saniye sonra kaybolan bildirim gönderse amenna ama insanların iyi niyetini kullanıp rahatsız edici bildirimler gönderilmesi de hiç iyi değil.

  3. Artık her sitede bildirim özelliği var ve bazıları bunu kötü niyetli olarak kullanabiliyor. Özellikle reklam ve Spam amaçlı kullanılıyor. Yazıda ki yöntem ile basitçe kapattım teşekkürler.

  4. Bu aralar her site de “İzin ver” veya “Abone ol” gibi ısrarları yüzünden bilgisayar doldu taştı. Facebook başlı başına bir sinir edici durum. İşin içine bir kez girdiğim sitelerde girince iyice sinir bozucu hal alıyodu. Çok güzel bir yöntem bunu kullanıcam.

  5. Kapatmayı gerçekten kolay anlatmışsınız her düzeyde insan anlayabilir.Kolayca yaptım daha önce aramıştım bulduklarımda anlamamıştım kapatmayı.

  6. Bildirimlerin can sıkıcı tarafı oyuna girerken kapatmayı unutup oyun içerisindeyken ping artışını ve dengesiz şekilde gözükmesi.Bu çözüm sayesinde kolayca devre dışı bıraktım çok şükür 🙂

  7. Devamlı google’dan bildirim geliyordu bunu uyguladım iyi oldu. Ben Yandex’in tarayıcısını da kullanıyorum onda da bildirimleri açmışım yanlışlıkla bi kaç sitenin onu nasıl kapatabiliriz peki? Bilgisi olan var mı?

  8. Birkaç site için bu bildirim özelliğini kullanmıştım daha sonra gelen sık bildirimlerden sonra bir kaç site gezdim ve ayrıntılı çözümü bu sitede bulmuş oldum.Bu sorunu yaşayan arkadaşlarıma kesin çözümü sunan bu siteyi önermeyi unutmam.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here