BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Android Çözüm Teknoloji

Google Play 907 Hatası Çözümü

Google Play 907 Hatası Çözümü

Google Play’ın hataları az da olsa sıkıntılı sorunlardır. Hemen önemli bir durum için uygulama indirmek istediğinizde google play 907 hatası tarzında hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bir diğer adı da google play 963 hatası olan bu problem birkaç sorundan kaynaklanabiliyor. Hataların genel bağlamda oluşma sebebi android cihazınızın önbellek sistemi ve çerezler. Verileri depolayarak birden fazla yükleme gereksinimi duymanızı engelleyen bu önbellek sistemi işlerinizi daha çabuk bitirmenizi sağlarken bu tarz hatalar almanıza da sebep olabiliyor.

Hatalara google tarafından verilen bu 907 veya 963 isimleri hatayı kolay olarak araştırabilmenize ve çözmenize olanak sağlamaktadır. Hatayı alan kullanıcılar genellikle acil durumlarda bu tarz hatalarla karşılaşıp telaşa düşüyorlar. Bunun neticesinde uygulamanın apk’sını bulmaya yönelip, zararlı içeriklerle karşılaşabiliyor, sonu iyi olmayan problemlerle başa çıkmak zorunda kalıyorlar.

Hatalar uygulamayı indirmek veya güncellemek istediğinizde karşınıza çıkabilmektedir. Uygulamanın gereken dosyalarını yüklemek için indir butonuna bastığınızda indirme önce başlayacak gibi olup yüklenmeye başlıyor ama yükleme başlamadan size 907 veya 963 kodunda hata veriyor. Eğer anlattığımız gibi bu sorunlarla karşılaşıyorsanız derdinizin dermanı bu yazı diyebiliriz. Hemen sorunun çözümüne geçelim.

Google Play 963 Hatası Çözümü

1) Telefonunuzdan hemen Ayarlar veya Depo bölümünden uygulamalar bölümüne girelim.

2) Ardındna gelen bölümde Tüm Uygulamalar kısmına girip “Google Play” ve “Google Play Hizmetleri” uygulamalarının ön belleğini ve çerezlerini temizliyoruz.

3) Ardından telefonu yeniden başlatalım.

4) Telefon yeniden başlatıldığında Google+(Plus) uygulamasından google hesabınıza giriniz veya oradan çıkan hesap seç alanından hesabınızı seçiniz.

5) Bundan sonra Google Play üzerinden sorunsuz uygulama indirebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uygulayarak Google Play 907 hatası çözümünü yapmış olacaksınız. Bundan başka bu iki kodlu hatanın çözümüne uygun adımlar bulunmamakta. Yine de sorununuzu çözemediğinizde yorum alanından belirtebilir, iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Disk Birleştirme Nasıl Yapılır? yazımıza da göz atarak disk birleştirme işleminin önemini, nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Unutmayın disk birleştirme bilgisayarınızın depo görevi gören disklerinizin sağlığı, dosyalarınızın güvenliği için en önemli faktör.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.