BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Çözüm Teknoloji Uygulamalar

İnstagram’da Takip Edip Etmediğini Kontrol Etme

instagram-takip-edip-etmeme-kontrolu-0

Sosyal medya derken artık birçok hesabı kontrol etmekle meşgul hale geldik.Facebook,instagram,twitter,snapchat derken artık onu takip et bunu takip et üst üste birçok platformda yer alıyoruz.Tabi ki ticari veya bireysel olarak ün kazanmak istiyorsak bu hesaplarımızında elle tutulur bir popülerliğe sahip olması için çaba göstermemiz gerekiyor.Sırf takipçi için binlerce gönderiye yazılan “Anında GT” yorumları gibi birçok şeyle karşılaşıyoruz.İnstagram da ise bu iş gerçekten ciddi bir hal alıyor.Özellikle ticari yol ile takipçi elde etmek isteyenler için müthiş bir önem arz ediyor.

Takip etme veya etmeme durumları ise bir hayli karışık hal alıyor.Binlerce kişi bu konu da kişinin kendisini hala takip edip etmediğini kontrol etmek istiyor.Bunu ancak kendi takipçileri arasından yüzlerce kişi arasından arayarak veya söz konusu kişinin profilinden takip ettikleri alanından kontrol ederek yapabilir.Bu da tamamen zaman zararı yapıyor kişilerde.Bunun için birçok uygulama geliştirilmiş.Google playda da yer alan bu uygulamalar user kasmaktan başka bir fayda sağlamıyor kimseye.Uygulama sahibinin takipçi paneline eklemiş oluyorsunuz hesabınızı.Bu güvensiz durumda hesabınızın ele geçirilme durumu bile söz konusu olabiliyor.Bizde bu sorunu çözümlemek için instagram da sizi hala takip edip etmediğini öğrenmek için fazla vakit geçirmenize gerek yok.

İnstagram Takip Edip Etmediğini Kontrol Etme

Öncelikle kısa bir süre önce eklenen hikaye özelliğinin faydası olduğunu belirtelim.”Hikaye ayarları” alanına tıklıyoruz.

İnstagram Takip Edip Etmediğini Kontrol Etme

Ardından gelen bölümden “Hikayeyi Gizle” alanının bölümündeki “0 kişi” veya gizlediğiniz kişi sayısının yazdığı bölüme tıklıyoruz.

 

İnstagram Takip Edip Etmediğini Kontrol Etme

Gelen bölümde arama çubuğunda da belirdiği gibi “Takipçi ara” butonunu görüyorsunuz.Bu bölüme sizi takip edip etmediğini öğrenmek istediğiniz kişinin adını veya kullanıcı adını girerek kontrol edebilirsiniz.Eğer kişi çıkıyorsa sizi takip ediyor,çıkmıyorsa sizi takip etmiyor anlamına gelmektedir.Yanlış duruma düşmemek için iyice kullanıcı adını öğrenip araştırınız.Böylece İnstagram’da Takip Edip Etmediğini Kontrol Etme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

19 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.