Ahmet Onur Kimdir?

Hakkında

Adet yerini bulsun diyelim adım Ahmet Onur Solmaz ve 18 yaşındayım. 21 Aralık 1999 tarihinde doğmuşum. 5.5 yaşında okula ilk adımımı atmışım. Sinop’luyum. İstanbul’da yaşıyorum. Yaklaşık 2012 senesinden beri web ve bilgisayar alanında; tasarım, makale yazarlığı, seo çalışmaları, arayüz geliştirmeleri, back-end kodlama çalışmaları, sosyal medya yöneticiliği, front-end kodlama çalışmaları ve diğer girişim projeleriyle kendimi geliştirmeye bu alanda ilerlemeye devam ediyorum.

Eğitim

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünü kazandım. Çakmaklı Cumhuriyet Anaolu Lisesi‘ni bitirerek geldiğim bu üniversitede seçtiğim bölüm aslında benim yeteneklerimin ve projelerimin üzerine koyarak gitmesini sağlayabileceğim bir bölüm.

Bu blogumu daha çok ileriye yönelik bu kişi neler yapmış, neler yapabilir şeklinde bir proje olarak kullanmaya devam ediyorum. Burada yaptıklarım, anlattıklarımla hem kendim bu konularda detaylı bilgi sahibi oluyor, hem de sizlere bunu en ufak ayrıntısıyla birlikte aktarıyorum. Teknoloji, webmaster, sosyal medya uygulamalarının haberleri, seo konusunda bilgilendirmeler gibi ana başlıklarda birçok kategoride yazı yayımlıyorum. Daha birçok kategori altında da yazılarım mevcut tabi ki de.İnsanlara öğretirken veya konu hakkında detaylar verirken oldukça en az bilgiye sahip olan kişinin bile anlayabileceği temel seviyeden anlatıyorum. Çünkü kendim de webmaster konularında bu tür problemleri zamanında çok gördüğüm için google‘da arama yaptığınızda en azından benim alamadığım cevapların benden sonra arayan kişilerin doğru cevaba ulaşmasını sağlıyorum.

Leadfure

Leadfure Web Hizmetleri, Proje Yönetimi ve Dijital Pazarlama konusunda hizmet verdiğimiz bir markadır. Bu marka çerçevesinde tam anlamıyla resmi satışlara başlamadık. Hizmet sağlıyoruz fakat fiş kesilecek, vergi verilmesi gereken işlemler üzerinde pek durmuyoruz. Marka mantalitesiyle hareket konusunda birçok projenin yönetimini ekip olarak üstleniyoruz. Bu zamana kadar başarılı birçok proje yönetimini sağladık.

Kurumsal web sitesine gitmek için tıklayınız.

Kişisel

Öncelikle söylemeliyim ki bilgisayar başında yanımda kahve ile kodlamalar, projelerim üzerinde çalışmalar, düzenlemeler ve webmaster olan diğer arkadaşlarla tartışmalar yapmayı severim.

SEO hakkında çok uzman olmasam da elimden geldiğince ve burada öğrendikçe sıralamalarda yukarılara çıkmayı becerebilen bir kişiyim.Bu blogumla başlıca hedefim de SEO’da gelişmek ve üst sıralarda kalıcı olarak daha fazla kişiye hitap etmek.

Sayısal olsam da makale yazmakta hobilerim arasında. İhtiyacı olana yardım edebilmek için başladığım makale yazarlığında şuanda blog yazarlığı yapmakta ve bunu da gittikçe üstüne koyarak her gün yeni bir tecrübe kazanarak arttırmaktayım.

Sporda bir diğer hobim. Özellikte futbola, Fenerbahçe‘ye olan sonsuz bağlılığım sadece yazıyla anlatılabilecek tarafı.

Blog Geçmişi

Blog 2015’in Kasım ayının 12’sinde ahmetonrslmz.com alan adı ile hizmete girdi. Ardından ahmetonursolmaz.com.tr alan adına geçiş yaptık ve bu tarihten bu yana binlerce kullanıcı, dost, arkadaş ve daha bir sürü tarifle anlatılabilecek kişiler tarafından okunduk, beğenildik, taktir edildik, eleştirildik ama hepsi benim, bizim için en kıymetli değerler. Web’de saatlerce sorun çözümü arayan webmasterları kendi dönemimden anımsayınca onların arayabileceği dile yatkın her kesime hitap eden yazılarımızla blogun amacından sapmadan aynı düzende ve üstüne koyarak katlanan kalitede yayım hayatına devam etmesini planlıyoruz. Nice beraber yıllara…

ahmet onur solmaz imza

Güncelleme Tarihleri:

07.11.2015 / 23.09.2017 / 11.11.2017 / 28.12.2017 / 04.10.2018 / 19.12.2018