Ahmet Onur Kimdir?

Merhaba arkadaşlar,

21 Aralık 1999 yılında Sinop’ta doğmuşum. 5.5 yaşında, zamanına göre oldukça erken bir yaşta okula ilk adımımı atmışım. İstanbul’da yaşıyorum. Yaklaşık 2012 yılından beri yazılım geliştirme, pazarlama, proje geliştirme, tasarım, optimizasyon, makale yazarlığı, SEO, SEM, arayüz tasarımı, sosyal medya çalışmaları gibi daha birçok alanda; öğrenmek, üretmek ve geliştirmek amaçlarını gerçekleştirmek için tecrübeler edindim.

Eğitim

Çakmaklı Cumhuriyet Anadolu Lisesi – Sayısal(2013-2017)

Yıldız Teknik Üniversitesi – Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri(2017-)

Kariyer

Leadfure – Kurucu, Yönetici, Geliştirici(23 Mart 2016-)

Iceberg Digital – Yazılım Geliştirici(10 Haziran 2019-)

Detaylı incelemek için Linkedin profilimi ziyaret edebilirsiniz.

Blogun Amacı

Bu blogumu daha çok ileriye yönelik bu kişi neler yapmış, neler yapabilir şeklinde bir proje olarak kullanmaya devam ediyorum. Burada yaptıklarım, anlattıklarımla hem kendim bu konularda detaylı bilgi sahibi oluyor, hem de sizlere bunu en ufak ayrıntısıyla birlikte aktarıyorum. Teknoloji, webmaster, sosyal medya uygulamalarının haberleri, seo konusunda bilgilendirmeler gibi ana başlıklarda birçok kategoride yazı yayımlıyorum. Daha birçok kategori altında da yazılarım mevcut tabi ki de.İnsanlara öğretirken veya konu hakkında detaylar verirken oldukça en az bilgiye sahip olan kişinin bile anlayabileceği temel seviyeden anlatıyorum. Çünkü kendim de webmaster konularında bu tür problemleri zamanında çok gördüğüm için google‘da arama yaptığınızda en azından benim alamadığım cevapların benden sonra arayan kişilerin doğru cevaba ulaşmasını sağlıyorum.

Kişisel

Öncelikle söylemeliyim ki bilgisayar başında yanımda kahve ile kodlamalar, projelerim üzerinde çalışmalar, düzenlemeler ve webmaster olan diğer arkadaşlarla tartışmalar yapmayı severim.

SEO hakkında çok uzman olmasam da elimden geldiğince ve burada öğrendikçe sıralamalarda yukarılara çıkmayı becerebilen bir kişiyim.Bu blogumla başlıca hedefim de SEO’da gelişmek ve üst sıralarda kalıcı olarak daha fazla kişiye hitap etmek.

Sayısal olsam da makale yazmakta hobilerim arasında. İhtiyacı olana yardım edebilmek için başladığım makale yazarlığında şuanda blog yazarlığı yapmakta ve bunu da gittikçe üstüne koyarak her gün yeni bir tecrübe kazanarak arttırmaktayım.

Sporda bir diğer hobim. Özellikte futbola, Fenerbahçe‘ye olan sonsuz bağlılığım sadece yazıyla anlatılabilecek tarafı.

Blog Geçmişi

Blog 2015’in Kasım ayının 12’sinde ahmetonrslmz.com alan adı ile hizmete girdi. Ardından ahmetonursolmaz.com.tr alan adına geçiş yaptık ve bu tarihten bu yana binlerce kullanıcı, dost, arkadaş ve daha bir sürü tarifle anlatılabilecek kişiler tarafından okunduk, beğenildik, taktir edildik, eleştirildik ama hepsi benim, bizim için en kıymetli değerler. Web’de saatlerce sorun çözümü arayan webmasterları kendi dönemimden anımsayınca onların arayabileceği dile yatkın her kesime hitap eden yazılarımızla blogun amacından sapmadan aynı düzende ve üstüne koyarak katlanan kalitede yayım hayatına devam etmesini planlıyoruz. Nice beraber yıllara…

ahmet onur solmaz imza

Güncelleme Tarihleri:

07.11.2015 / 23.09.2017 / 11.11.2017 / 28.12.2017 / 04.10.2018 / 19.12.2018