BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Webmaster Gündemi

Google Pagerank Devri Kapandı

Google Pagerank Devri Kapandı
Google Pagerank Devri Kapandı

Google Pagerank Değrleri  Sıfırlandı.

Kimilerinin ekmek parası kimilerininde popülerlik malzemesi haline gelen hazır seo katkısı sağlayan pagerank devri sona erdi.Google ‘nın sadece küçük mesajlarla PR değeri hakkında bilgiler vermişti. İsterseniz pagerank’ın neden bittiği hakkında biraz daha detaya inelim.

Pagerank denince ” kaliteli backlink ” akla geliyordu.Ancak son zamanlarda sürekli olarak birilerinin kar malzemesi haline gelmesiyle google’da yaklaşık bir senedir sıralamada sıralama ölçütü olarak kullanmıyordu.Ancak bundan haberi olan kişiler olmayan kişilere kar yapacaksın mantığıyla sadece adı olan pagerank domainleri yüksek miktarla satmıştı.Pagerank’ın sıfırlanmasıyla pagerank domainlere ödenen miktarlarda çöpe gitti.

pagerankdegerikaldirildi

Bundan sonra Backlink Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz ?

Pagerank devrinin resmen bitmesiyle birlikte bütün web sitelerin değerleri sıfırlandı.Bu sıfırlanmayla seo çalışmalarının büyük bir alanı olan backlink alım staterijisi de değişecek. Bu staterijiye göre eskiden pagerank değeri iyi olan domainlerden backlink alınırken şimdi trafiği iyi,trafiğin geldiği kaynakları doğal olan ve sürekli güncellemeler gösteren siteler ön plana çıkacak.Stabil olarak içerik ve bağlantı oluşturan sitelerde ele alınmalı. Şunu da belirtmeliyim ki google pagerank değeri biraz daha da olsa yarışı arttıracak ve hazır seo mantığını akıllardan silecek.

 

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

2 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.