BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Sosyal Medya Gündemi Teknoloji Gündemi

Youtube Yepyeni Tasarımı Fark Yaratacak!

Youtube Yepyeni Tasarımı

Youtube, dünyanın ve ülkemizin en çok video izlemek için tercih edilen video sitesidir.Gerek müzik dinlemek, gerek oyuncuları  takip etmek için kullandığımız youtube’de her telden ihtiyacınızı karşılayabilecek özellikler ve videolar yer alıyor.Videosu trend olarak milyonlarca türk lirası kazananlar bir yana ününe ün katanların da yer aldığı youtube google’ın seneler önce satın almasıyla üst düzey gelişim göstererek her dönemde üstüne bir yenilik daha katmıştı.Youtube Yepyeni tasarımı sayesinde bunu değişime büyük ölçüde katkı verecek.

Bundan birkaç ay önce reklam stratejisini değiştirerek içeriklerin daha kaliteli, daha özenle hazırlanmasını büyük ölçüde sağlamıştı.Dilerseniz o konu hakkında ki yazımıza göz atabilirsiniz.

Youtube Reklam Stratejisini Değiştiriyor

Yazımızın başlığından da anlaşılacağı üzere youtube google chrome’nin geçen sene bu zamanlarda yaşadığı materyal tasarıma geçiş süreci sonunda kendisinde de değişimlere imza atıyor.

Youtube mobil versiyonunda sık sık değişimler olup fazla sürmeden hatta biz yeni güncellemeler yapmadan geri gelirdi eski güncellemeleri.O yepyeni halleriyle sadece kısa süre kullanabilirdik.İşte o tasarımların harmanlanmış ve biraz da profesyonellik katılmış hali ile youtube’nin masaüstü versiyonunun yepyeni tasarıma sahip olmasını sağlamış resmen.Youtube’nin masaüstü versiyonu hala sadece belli bir kesime açık.Deneme yapılması, görüş veya öneri alınması için yapılan bu sadece belli bölüme olan hitap fazla sürmeden tüm kullanıcılara açılacak gibi duruyor.

Tahminlerimiz doğrultusunda youtube mobil versiyonlarına bu tasarımı aratmayacak şekilde gelecek güncellemeler ile masaüstü versiyonunda da tüm kullanıcılara aktif hale geleceği doğrultusunda.Dilerseniz sadece belli bir kesime açık olan ve kısa sürede herkesin görüntüleyebileceği youtube’nin yepyeni tasarımından ekran görüntülerine göz atalım.

Youtube Yepyeni Tasarımı Ekran Görüntüleri

Youtube Yepyeni Tasarımı

Bildiğimiz klasik youtube arayüzü lakin yepyeni grafiklerle donatılmış.Youtube’nin de belirttiğine göre ileri teknoloji kodlamalar ile dizayn edilmiş.

 

Youtube Yepyeni Tasarımı

Video görünümünde yine arayüzde pek bir değişim mevcut değil.Ama yine şık tasarımlarla donatıldığını da es geçmeyelim.

Youtube Yepyeni Tasarımı

Kanal görünümünde arayüzümüzde herhangi bir değişim yok.Lakin kanal sahibi için yeni eklemelerde mevcut.Birçok yere sidebar veya yazı ekleyebiliyorlar.

Youtube Yepyeni Tasarımı ile Gece Modu Sürprizi

Youtube Yepyeni Tasarımı

Göz yormayan,gece de rahatlıkla video izleyebileceğiniz bir tasarımı yıllardır youtube severler bekliyordu.Özellikle twitter’a gelmesinden sonra “Bak yapılabiliyormuş” algısının ortaya çıkmasıyla birlikte youtube’den de böyle bir atılım bekleniyordu.Youtube Yepyeni Tasarımı ile birlikte adeta sürpriz olarak karşılaşılan gece modu özelliğini sağ üst köşede bulunan profil resminize tıkladığınızda çıkan seçeneklerden açık kapatabilirsiniz.

Youtube Yepyeni Tasarımı Nasıl Açılır?

Yazının başında da belirttiğimiz üzere sadece belli bir kesime şimdilik tamamen açıktır.Umuyoruz Eylül sonuna doğru tüm youtube kullanıcılarının beğenisine sunulacak.Youtube yepyeni tasarımı sizde herkese direk gelmeden kullanmak istiyorsanız buraya tıklayarak tasarıma erişebilirsiniz.

Yazımızda sizlere youtube’nin kazandığı yepyeni görünümden bahsettim.Yazı hakkında görüş öneri ve dileklerinizi yorum alanından belirtebilirsiniz.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

7 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

  • Uzun süredir kullanmaktayım.Gece modunda bazı teknik hatalar hariç genel olarak güzel ve video üzerinde gelindiğinde 5 saniyesini oynatması güzel olmuş ilerliyen zamanlar daha uzun sürelerde olacağından eminim.Kanal sahipleri içinde değişik tasarımları var.Genel olarak Youtube tasarım konusunda kendisini belli ediyor.

  • Bazı ufak tefek hatalar dışında oldukça güzel bir tasarım bence şahsen ben genellikl gece geç saatlerde youtube’a girdiğimden dolayı gece modu benim için oldukça faydalı bir yenilik oldu

  • Yeni tema gerçekten güzel olmuş. Ancak beyaz-kırmızı temada aşırı sadelik var. Yani çoğunlukla beyaz arka plan kullanılmış. Bu da site içi gezinmeyi kötü olarak etkiliyor. Ama gece temasını beğendim gerçekten çok güzel bir tema

  • Giderek daha güzel arayüz yapmaya başladılar, günümüz artık mobil olunca tasarımlar daha sade ve güzel görünmeye başladı.