WhatsApp Video Sohbet Özelliği Geliyor

1
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 4,50, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

WhatsApp Video Sohbet Özelliği Geliyor

WhatsApp video sohbet özelliğini Android’de test etmeye başladı.Whatsapp ile ilgili haberlerimizin serisinde bir önce ki yazımızda whatsapp ‘ın pc uygulamasının yayınlanmasından söz etmiştik hatırlarsanız.Aslında bu yenilikler hakkında epey bahsedeğiz gibi.Birçok bilmediğiniz whatsapp bilgisi ve whatsapp ile ilgili kısayollar mevcut.Bu yazımızda ise whatsapp ‘ın en son yeniliği olarak duyuracağımız whatsapp video sohbeti.Geçen sene bu zamanlarda sesli arama ve sohbet özelliğini devreye alan whatsapp video sohbet özelliğini bir an önce kullanıcıların erişimine açmayı planlıyor.Bu yenilik aslında şuanda hiçbir whatsapp kullanıcısında yok.Whatsapp Beta ‘da olan kişilere geçen hafta gelen video sohbet butonuna basıldığında aranamıyor hatası alınıyordu.

Resimde görüldüğü gibi sağ üstte arama butonuna basıldığında direk ses araması (Auido Call) yapması gerekirken iki seçenek sunuyor ve bu seçenekler arasında Whatsapp Video Sohbet Araması (Video Call) ‘da yer alıyordu.Auido Call ‘a bastığımızda klasik ses aramasını yaparken altında ki tuşa basıldığında en aşağıdaki resimde ki hatayı alıyordu.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu buton ise beta da ki kişilere de kaldırıldı.Aslında bu başarısız anlamına gelmiyordu.Çünkü whatsapp üzerinden sesli sohbet devreye alınmadan önce de tüm kullanıcılara değil de beta da yer verilip ardından bu şekilde kaldırılmıştı.Aynı adımı izleyerek bu video sohbet özelliğini de devreye almak için çalışan whatsapp acaba bu özelliği ne zaman tamamen aktif edecek ? Kesin olarak diyebiliriz ki WhatsApp Video Sohbet Özelliği Geliyor !

 

 

Diyoruz ki yakında whatsapp üzerinden video arama yaparak sohbet edebileceğiz.Ayrıca whatsapp hakkında yeniliklerin “sizin” üzerinizde test edilmesini ve ilk yaşayan olmak isterseniz  Whatsapp Beta ‘ya katılarak deneyim yaşayabilirsiniz.

 

Önceki İçerikFatih Ağı Bağlanma – Okul Interneti 2018
Sonraki İçerikAndroid N Adını Arıyor
2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
Paylaş

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here