BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 4.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Teknoloji Gündemi

Android N Adını Arıyor

Android N Adını Arıyor

Bildiğimiz ve takip ettiğimiz mobil platformların en çok kullanılan sistemi Android yeni sürüm hazırlıklarına başladı.Sürümlerin adlarını değişik biçimlerde meyve,yiyecek, içecek isimleri,araç veya gereç isimleri olarak tanımlayarak hem telefonun o sürüm derlemesine çift tıklandığında çıkan animasyonu veya bir farklı deyişle flappy bird tarzı sürüm adına özel engelleri geçebilmenizi sağlayan bir oyun konulmasını hem de sürümün tanıtımını yaparken farklı ve yaratıcı tasarımlar üretmesinde yardımcı oluyor.Ayrıca sürümü sembolize eden ögeler ile android kullanıcıların o sürümü daha kolay hatırlamasını ve o sürümün onunla özdeşleşmesini sağlamakta.

Android N Adını Arıyor

Android 4.0’da Kitkat ,Android 5.0 ‘da ki Lolipop,Android 6.0 ‘da ki Marshmallow ‘un ardından çıkacak olan Android N harfine özel ad veya sembolize edecek bir öge aramakta.Ve bu adı kullanıcıların oylamasına bırakmaya karar verdi.İlk defa yaptığı bu uygulamada herkes oy verebilme şansına sahip.

Android N Adını Arıyor adını arıyor ama Android  Büyük Trollemelerin Hedefinde !

Nasıl mı diyorsunuz gibi duydum.8 Haziran 2016 ‘da bitecek ücretsiz oy verebildiğiniz android 7.0 ‘ın N ile başlayan adını belirleyecek anket üzerinde büyük planlamalar kurulmuş.Bunun gibi güzel bir trolleme fırsatını değerlendirmek isteyen komedi ve gündem şartlarını capsler ile takipçilerini güldüren İnci Sözlük gibi dev sayfaların oluşturduğu etkinlikler ile sembolize edilecek ismin bu etkinliklerde belirleyen ismin yoğun şekilde yazılması amaçlanıyor.Bunlardan biri de Android N ‘in adı Namık olsun fikri.Trolleme iyice ciddileşsin ve Android kabul etsin diye trolleme ekipleri tarafından Namık heryere Namık Tatlısı olarak kaydedilmiş.Hatta android ‘in oylama için açtığı alana NAMIK yazdığınızda android bile Tatlı yazarak bunu anladığını gösteriyor.Trollemelerin en önemlisi ve başladığı yer ise şurada. Ayrıca bu trolleme kampanyasına katılmak için oylamaya girdikden sonra gelene alana büyük harflelerle NAMIK yazıyoruz.Bunun yanı sıra 8 Haziran ‘a doğru bir gün #NamıkAndroidN hastagıyla gündeme oturmaya planlanıyor.

Ne kadar ciddiye alınarak yapıldığı ise Namık Tatlısı olarak oluşturulan bu hayali tatlıyı tanıtımı için bir video bile hazırlanması.

Video’nun asıl yeri gizlenmiş,açık olarak paylaşılan diğer videoyu koymak istedim.

Android N Adını Arıyor

Bakalım android bu trollemeler sonucu adını Android Namık olarak mı yoksa farklı bir isim kullanarak mı belirleyecek merakla bekliyoruz.

 

 

 

Sende Android ‘in Yeni Sürümüne Ad Ver: https://www.android.com/versions/name-n/

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam

Reklam