WhatsApp’a Gelen Son Yenilikler

3
WhatsApp'a Gelen Son Yenilikler
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (Henüz kimse oy kullanmamış. İlk kullanan olmak ister misin?)
Loading...

WhatsApp’a Gelen Son Yenilikler

Dünya kalitesi olarak bilinen Apple markasının İOS 10 sürümümüz ile beraber iMessage’ye gelen yeniliklere rakip sohbet firmalarından da kapı gibi sert cevap geldi.WhatsApp’a Gelen Son Yenilikler androide ulaşmasına rağmen İOS platformu da uzun bir aradan sonra nihayet gelebildi.Bunun fazla ses getirmesi pek de fazla beklenmiyordu ancak bu arada ki fark problem yaratmıştı.Geçtiğimiz haftalarda Android’e gelen yepyeni özellikler İOS 10’a da nihayet gelmiş oldu.

Gelen yenilikler önceki güncellemelerden de oldukça farklı.Çünkü yoğun bir yenilik dalgası estiriyor.Çektiğiniz fotoğraflara veya videolara yazılar ekleyebilecek, üzerinde çizimler çizebilecek ve emojilerle süsleyebileceksiniz.

Güncellemede birçok birbirinden farklı ve renkli yazı fontları ve çizim yapabilmeniz için birçok da fırça tiplerini içermekte.Son güncellemenin androidden 1-2 hafta gibi uzun bir farkla İOS’a gelmesi sonucu App Store’ye iMessage’nin yeni getirdiği bu tipte efektli mesajlar yollama tekniklerinin gelmesi sonrası WhatsApp’a da Snapchat ile keşfedilen fotoğraf süsleme özelliği ve tasarım oluşturma mantığı gelmiş, ulaşmış oldu.

Gruplarda Arkadaşınızı Etiketleyin

Bu güncelleme ile grup içinde arkadaşlarınızı etiketleme özelliğine sahip olmakla birlikte etiketlediğiniz kişiye de bildirim gitmesi gibi güzel bir özellik yer alıyor.Etiketlemek için arkadaşınızı kaydettiğiniz ismi yazmadan önce “@” koyup sohbete göndermeniz yeterli olacak.Böylece gönderdiğiniz mesaj hedefe ulaşmış olacak.

Gruplara Davet Çok Basit

Bundan böyle grup yöneticileri gruba birilerini eklemek için tek tek numarasını bulmakla uğraşmayacak.Katılımcı Ekle bölümünden bağlantı kopyala seçeneği ile gruba katılma başvurusu yapma linkini grup yöneticileri elde edebilir ve gruba katılımları daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Önceki İçerikGoogle Chrome Materyal Tasarıma Geçti
Sonraki İçerikSaat Kaç Sorunsalı
2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
Paylaş

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here