BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Sosyal Medya Gündemi Teknoloji Gündemi

WhatsApp Yazılı Durum Özelliği Tekrar Geliyor

WhatsApp Yazılı Durum Özelliği Tekrar Geliyor

WhatsApp yazılı durum özelliği tekrar geliyor.Bilindiği  üzere geçmiş dönemlerde  Facebook’un sahibinin 24 saatlik paylaşım mantığıyla kurulu Snapchat tarafına satın alma konusunda yaptığı teklifi Snapchat’in geri çevirmesi üzerine Mark ve ekibi bu duruma tabiri yerindeyse sinirlenmiş ve hikaye özelliğini instagrama entegre etmişti.Birebir aynı özelliklere sahip olan bu sistemlerde 24 saat sonra kaybolan paylaşımlar yaparak hayatınızdan parçaları aktarabiliyordunuz.

İnstagram’a getirilen bu hikaye sistemi sonrasında Facebook ve Messenger üzerinde de 24 saatlik paylaşım mekanizmasını aktif hale getiren Mark ve ekibi buralarda görsel anlamda hikaye havası yaratacak düzenlemelere gitmişti.Messenger’ın tıpkı Snapchat gibi bir hal alması da bu durumu bizzat açıklıyor.Onun yanı sıra sadece 24 saat değil de süresiz olarak yer alan hikaye görünümlü paylaşımlarda ara ara karşımıza haber kaynağında çıkabiliyor.

Facebook ve Messenger’ın da bu özellikle şenlenmesinden sonra son dönemde pek de üzerinde durulmayan WhatsApp için artık hikaye zamanı gelmişti.Öncelerde derken aslında bizim hep öyle bildiğimiz yazılı durum sistemini hikaye mantığıyla duruma çeviren Mark ve ekibi whatsapp yazılı durum algoritmasını hızlı bir şekilde Whatsapp’dan kaldırmıştı.Bu atılıma karşı sinir küpüne dönen whatsapp kullanıcıları google play oylamasında düşük oylamalar yaparak tepkilerini göstermişlerdi.Bunun yanında twitter gibi rakip platformdan etiketler başlatarak yoğun eleştiriler yapılmıştı.Bu tepkilere kayıtsız kalmayan whatsapp yönetimi eski durum sistemini “Hakkımda” tarzında bir belirteçle karşımıza çıkarmış oluyor.Gelen hikaye durum özelliğiyle kaybolan kişiler sekmesine üst bölümden bir ikonla ulaşılabiliyordu bu ikonun daha göze çarpan bölümde durup şekillendirilmesiyle etkisi ve görünürlüğü arttırılmış.

WhatsApp Yazılı Durum Özelliği Tekrar Geliyor

 

Güncellemeye Nasıl Erişebilirim?

Peki bu güncellemeye nasıl erişebilirim diyorsanız bu güncelleme şuan WhatsApp Beta kullanıcılarına özel olarak açık durumda.Erişebilmek istiyor herkesden önce stalklamaya başlamak istiyorsanız WhatsApp Beta’ya katılabilirsiniz.

WhatsApp yazılı durum özelliği tekrar geliyor diyoruz lakin tam sürüme ne zaman geleceği aşikar.Normalde Whatsapp betaya aldığı özellikleri 1 hafta içerisinde tam sürüme entegre edebiliyor.Bakalım kısmet..

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

16 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.