BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Teknoloji Gündemi

Türkiye ‘nin Dördüncü GSM Operatörü Geliyor

dorduncugsmoperatorugeliyor ahmetonursolmaz.com.tr
dorduncugsmoperatorugeliyor ahmetonursolmaz.com.tr

Turkcell,Eski adıyla Avea olan şimdiki adıyla Türk Telekom ve Vodafone’dan sonra dördüncü GSM oparötü olan NETGSM’in detayları ve numara kodu belli oldu.Ve böylece Türkiye ‘nin Dördüncü GSM Operatörü Geliyor diyebiliriz.

Türkiye piyasasına Turkcell ,Türk Telekom ve Vodafone’dan sonra dördüncü bir GSM operatörü dahil olmaya hazırlanıyor. 2009 yılından beri sanal olarak hizmet vermekte olan NETGSM birçok sanal telefon kullanan firmaların ve kişilerin kullanım merkezi haline gelmişti.İşte kalitesiyle ortaya çıkan NETGSM şimdi de Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olmak için hazırlanıyor.
NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı ve NETGSM yöneticisi Adem Öcal tarafından yapılan duyuruya göre NETGSM bünyesinde aktif olarak kullanılan hali hazırda 70 bini aşkın sabit hat kullanıcısı ve abonesi bulunuyor. 1 Milyon abone ve aktif kullanıcı hedefiyle yola çıktıklarını dileren getiren Adem Öcal, Türkiye’de toplamda 70 milyon GSM abonesinin ve aktif kullanıcısının bulunduğunuda sözlerine ekleyerek devam etti.Bu yeni girişim hakkında yine iddialı konuşan Adem Öcal ciddi bir altyapıya sahip olduklarını ve GSM operatörü olabilmek için gereken tüm şartlara ve koşullara sahip olduklarını dile getirildi.

İşte Türkiye ‘nin Dördünce operatörü olacak NETGSM hakkında merak edilenler;

NETGSM ’in Telefon Kodu Ne Olacak?

Eski zamanlarda operatörlerin kendilerine özel telefon kodu kullanımı daha yaygınken Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü de bu işe başlarken NETGSM “0510 222 XX XX“ telefon kodu üzerinden hizmet vermeyi planlıyor. NETGSM aldığı izinler ve belge ile kendi altyapısıyla kendi SIM kartını çıkararak hizmete sunulacak.

NETGSM’in Altyapısını Kim Sağlayacak?

NETGSM başlangıç olarak Turkcell’in baz istasyonlarını kullanmak için Turkcell ‘le anlaştı. Ayrıca devletin nüfusu 500’den az olan köylere ihale usulü kurdurduğunu devlet baz istasyonlarından da faydalanabilerek hizmet sağlayabilecek.

NETGSM Ne Zaman Hizmet Vermeye Başlayacak ?

2009 yılında sabit hat olarak faaliyetlerine başlayan NETGSM günümüze kadar sanal olarak hizmet vermeye devam etti. SMŞH Tip 3 hizmet modeli izin belgesiyle birlikte GSM operatörlük faaliyetlerine ve hizmetlerine 1 Ocak 2017 itibariyle resmen başlamış olacak.

NETGSM Hizmet Vermeye Başladığında Fiyatlar Düşecek Mi ?

Bu konu da hiçbir operatörden açıklama gelmedi.Fiyatların şimdilik sabit düzeyde devam edeceğini düşünüyorum.İleri de ki atılımlarına göre durumlar değişebilir.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.