BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Sosyal Medya Gündemi

Facebook – SnapChat Rekabeti

Facebook ‘un sahibi Mark Zuckerberg’in snapchat‘i hayranla uzaktan izlemek zorunda kaldığı ortada.Büyük bir kitleyi kısa sürede kendine çekmeyi başaran SnapChat ‘ın talibi olan Mark Zuckerberg satın alma girişimlerini yaklaşık 1.5 sene önce gerçekleştirmişti ancak Snapchat kurucusu bunu reddetmişti.Mark Zuckerberg ‘de snapchat gibi bir sisteme sahip Slingshot‘u yayınlamıştı.Ancak bu hamleyle hiçbir sonuç alamamıştı.Bu periyodda daha da gelişen ve kitlesini arttıran Snapchat’a bir kez daha teklif 3 milyar dolarlık vermişti.Bu girişimde de başarısız olan Mark Zuckerberg Snapchat‘a oranla daha az popüler olan Masquralde‘ı satın aldığını duyurmuştu.Bu adının daha sonuçları belli olmadığı gibi bence snapchatın artan kitlesine erişemeyecektir. Facebook CEO’sunun snapchat sevdası aslında iki platformda da video görüntülemelerinin eşit olması ki snapchat daha yepyeni bir ortam.Video görüntülemenin eşit olmasını sağlayan sistem ise snapchatın paylaşılan videolarının 24 saat gibi kısa bir süre yayında olacağı için özen gösterilmeden yayınlanması.Bir diğer etken ise mesajlaştıktan sonra kaybolan mesajlar.Bunu messenger üzerine takviye edilmesi üzerinde çalışmalar yapıldı ancak bu da başarısız olmuştu. Snapchat‘ın toplumda ki insanların kullanımına yoğun bir şekilde girdiğinde facebookun kitlesini ve paylaşım oranını iyiden iyiye düşmesiyle yapılan bu girişimler sonrasında sizce facebook ceosu Mark ‘ın bir sonra ki girişimi ne olacak ? Bekleyip göreceğiz

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

1 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam

Reklam