Steam Oyunlarında Mikrofon Sorunu

12
steam-oyunlarinda-mikrofon-sorunu
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (Henüz kimse oy kullanmamış. İlk kullanan olmak ister misin?)
Loading...

Steam Oyunlarında Mikrofon Sorunu

Steam oyunlarında mikrofon sorunu olan herkes genelde öncelikle sorunu kendi mikrofonunda,kendi kulaklığında,kendi cihazında aramıştır heralde.Aslında sorun tamamen sizin bilgisayarınızın ses kayıt ayarlarıyla ilgili.Oyunlar da konuştuğunuzda çıkan o robotumsu boğuk ses kimi zaman oyunda dalga geçilmelere uğramanıza bile neden olmuştur.Fazla uzatmadan hemen geçelim ki bu yazımızda sizlere çoğu arkadaşımızın cs:go mikrofon sorunu olarak tanımladığı ya da cs:go da sesim düzgün gitmiyor tarzında tanımlamalarıyla oluşan sorunu nasıl halledebileceğinizi anlatacağız.

Bilgisayarınızın sağ alt alanında bulunan “Ses İkonu” ‘na sağ tıklıyoruz ve “Kayıt Ayarları” ‘na tıklıyoruz.

 

Ardından gelen alanda bulunan “Mikrofon” bölümüne sağ tıklayarak “Özellikler” diyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Gelen pencerede üst sekmelerden “Gelişmiş” ‘e tıklayıp orada bulunan “Ses geliştirmelerini etkinleştir” maddesinin önündeki kutu da bulunan tiki kaldırıyoruz.

Böylece bilgisayarımız aslında düzelttiğini sandığı o sesin önüne geçmiş oluyor ve oyunlarda sesinizin gayet doğal ve anlaşılabilir gitmesini sağlayabiliyorsunuz.

Önceki İçerikSaat Kaç Sorunsalı
Sonraki İçerikİnstagram Harita Özelliği Kalktı
2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
Paylaş

12 YORUMLAR

  1. uzun zamandır csgo oynamıyordum geçenlerde yeni kulaklık alıp girdim arkadaşlarla oynarken sesin bi değişik falan demişlerdi pek umursamadım ama makalenizdekileri uyguladıktan sonra gariplüğün gittiğini söylediler 😀

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here