BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Bilgisayar İncelemeler Teknoloji Uygulamalar

Opera’ya Geçmeniz İçin 5 Sebep

operaya-gecmeniz-icin-5-sebep
Opera'ya Geçmeniz İçin 5 Sebep

Opera’ya Geçmeniz İçin 5 Sebep diyoruz ve başlıyoruz yazımıza.Tarayıcı dünyasının en yaygın ismi kuşkusuz Chrome olduğunu hepimiz biliriz. Gerek Google’ın kendi üretimi sonucu oluşması olsun gerek performansı olsun bu konuda gayet beğeni ve kullanıcı toplasa da bu ilgi odağı sadece “işimi görsün yeter” mantığına sahip kesim tarafından sağlanıyor.

Biz webmasterler için iğne ucu kadar olan sebepler bile kafa yormamıza herşeyi en karlı,en yüksek performası göstereni bulmaya,en ekonomik olanı aramaya yöneltmeye yetebiliyor.Bu konu da yaygın olarak belirtilen Chrome’nin fazla kaynak tüketmesi yani uygulamayı normal olarak başlattığınızda oluşturduğu 7-8 işlem kaydı bilgisayarınızın ramini büyük ölçü de yormakta aynı anda kullandığınız diğer programlarda düşük fps almanıza sebep bile olabilmektedir.Bu sebeplerden şikayetçi yazılımcı ailesi olarak daha az kaynak tüketen,daha modern ve daha işlevsel bir tarayıcı aramaya yönelmemizi sağlamıştır.Bu istekleri karşılayacak en iyi tercih ne safariydi ne yandex ne de mozilladaydı.

Sadece biraz LG sponsorluğuyla ün yapmış opera tarayıcı öncelerde iyi olmayan tasarıma sahipken pek de fazla modern olarak görülmüyordu.Daha sonralarda ise kendini bu konuda ciddi manada geliştiren opera tasarımın performanstan daha iyi sonuçlar doğuracağının farkına varmış oldu.Bir yanda muhteşem performans deneyimi yaşatan opera bunun yanında şık tasarımını ve özelliklerini ekleyince tadından kullanılamayacak bir tarayıcı deneyimi yarattı.Dilerseniz Opera’ya Geçmeniz İçin 5 Sebep ‘e geçelim.Bu özelliklerden biraz olsun bahsetmek gerekirse başlıklar halinde inceleyelim.

Kenarda Video İle İşlerinize Devam

Opera‘nın en en farklı ve kalitesini gösterdiği özelliklerin başında gelen bu yenilik ile tarayıcıda izlediğiniz herhangi bir video üzerine gelince çıkan ikona tıklayarak videoyu minik bir ekranda açabilir ve kenarda izlerken işlerinize devam etme şansına sahip olabilirsiniz.Kuşkusuz diğer tarayıcılardan farkını ortaya koyan en önemli ayrıcalıklardan biri bu.

Az Tüketim,Yüksek Performans

Opera hızlı açılmasının yanı sıra bilgisayarınızın kaynaklarını az kullanıp sizlere ekstra uygulamalarla birlikte kullanmanıza olanak sağlıyor.Chrome’den bu özelliği sayesinde kaçan veya operayı kullanmaya başlayan onlarca arkadaşımı tanıyorum.

Hazırda VPN

Her Türk vatandaşının türk telekom gibi bir işkenceye maruz kaldığını düşündüğümüz için VPN kullanmadan edemeyeceğinizi biliyoruz.Çünkü ardı ardına gelen internet kısıtlamaları bizi gerçekten çok zor durumlarda bırakabiliyor.Bunun önüne geçebilmek için opera ekstra vpn eklentisine gerek duymadan kendi içinde vpn bulundurmakta.Hemde tamamen ücretsiz!

Hazırda Reklam Engelleyici

Youtube’nin her 2 dakika da bir önümüze çıkardığı reklamlardan kurtulmanın en kolay yolu tabi ki reklam engelleyiciler.Opera bunu kendi bünyesinde barındırarak direk reklam engelleyicisini sağlayarak aşırı reklamlardan kurtulmanızı sağlıyor.

Bu özelliklerin yanında Opera turbo -internet hızınız yavaşken önbellekten yararlanma-,hızlı yer imleri ekleme avantajlarını bize sunuyor.

Opera Neon İle Tanışın

Son zamanlarda Opera kendi adıyla beta sürümü olarak yayımladığı Opera Neon’a değinmeden de geçemeyeceğiz.Opera neon yakın zaman içerisinde Opera şirketinin tasarımını tamamen diğer tarayıcılardan ayrı olarak hazırladığı için ilginç olması bekleniyordu.Nitekim de öyle oldu ve birçok insanın aradığı tasarımı bulmasını sağladı.Henüz beta sürümünde olan Opera Neon bu haliyle bile birçok tarayıcıdan daha verimli ve kullanışlı.Performans değil tasarım tercihim diyorsanız Opera Neon diyoruz.

Opera'ya Geçmeniz İçin 5 Sebep

Opera’ya Geçmeniz İçin 5 Sebep bizce yeterli ki dahasını kullanmaya başlayınca anlayacaksınız.Yılların Chrome kullanıcısı ben bile anında Opera’ya geçiş yaptım artık chrome ile “Varsayılan tarayıcınız olsun” oyunu oynuyoruz 🙂

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

7 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.