BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
İncelemeler Teknoloji

Google Gizemleri

google-gizemleri

Google, alışıla gelmişten daha çok ironi seven bir arama motorudur.Bu özelliği sayesinde Google Gizemleri içerisinde barındırıyor.Birçok farklı aramalarda çıkan ironi sonuçlar kullanıcıları etkiliyor diyebiliriz.

Google’da Gizemli Oyun

Hepimiz için Türkiye’nin en çok kullanılan ADSL internet sağlayıcısı TTNET, neredeyse dert haline gelmiştir. Çoğu kullanıcı bulunduğu yerde diğer internet sağlayıcıların alt yapısı yer almadığı için TTNET pişmanlıktır sözleriyle dert yanmaktadır. Nitekim bu davranışlar gerek internet ağının durup dururken kesilmesi, modem ışıklarının aniden gitmesi yani reset atması, müşteri hizmetlerinin en azından biz webmasterların onları aramadan önce yaptığı çözümleri tekrar tekrar dile getirmesi gibi yıldırıcı sebepler mevcut. Bu problemlerden en can yakıcısı download veya upload yaparken bir anda internetin gitmiş olması ve Google Chrome kullanıcıların karşısına bir dinazor çıkması.

Bu dinazora hiç dikkatli baktınız mı peki? Belki benimle aynı işle meşgul olan arkadaşlarımız bu durumdan haberdar olabilirler ama emin olun ki ülkemizin %80 gibi büyük bir kısmının kullandığı Google Chrome tarayıcısının bu gizemini yaklaşık %60’lık kısmı bilmiyordur. Çünkü tamamen resim gibi yer alan bu oyun, internet bağlantınız gelene kadar can sıkıntınızı giderebilmenizi sağlıyor. Hal böyle olunca çoğu sosyal ortamlarda yapılan rekorlar ekran görüntüsü şeklinde paylaşılıyor ve bu konuda rekabet durumu oluşturuluyor. Sırf bu oyunu oynamak isteyip internet bağlantısını kapatan kişiler görmedik de değil.

gizemli-oyun-google-gizemleri

Buzdolabında İnsanlar

Bunu neden yaptığı bilinmez ama “241543903” sorgusunu Google’da aradığınızda kafasını buzdolabına sokmuş insanların resimlerini sonuç olarak karşımıza çıkarıyor.

241543903-google-ın-gizemleri

Eski Google

Google’ın eski hali ile yeni hali arasında pek fark olmadığını hemen hemen hepimiz biliyoruz. Sadelik en iyi görüntüdür mantığı ile hareket eden Google sadece modern yapılar ile eski yapıları tarihe dökmüş. Eski Google ile karşılaşmak istiyorsanız Google’da “Mentalplex” sorgusunu arattığınızda Google’ın 2000’deki haline ulaşabilirsiniz.

mentalplex-google-ın-gizemleri

0’lar İstilada

Google’a “Zerg Rush” sorgusunu arattığınızda bir anda yukarıdan aşağıya veya sağdan sola doğru 0’lar Google arama sonuçlarını yemeye başlar. Bu 0’ları vurarak arama sonuçlarını yemesine engel olabileceğiniz ilginç bir oyun. En sonunda kaybettiğiniz de ise Goodbye Goodbye‘ın veya Good Game‘in kısaltılması ve buna tesadüfen de bizdeki Güle Güle eşleşen “GG” tabiri 0’lar ile resimlendiriliyor.

zergrush-google-ın-gizemleri

Google Dönüyor

Google’a “do a barrel roll” sorgusunu arattığınızda Google arama sonuçları 360 derece dönerek yerine geri geliyor. İlginç ama gerçek 🙂

mirror-google-ın-gizemleri

Hafif Eğim

Google’a “Askew” veya “tilt” yazıp sorgulattığınızda arama sonuçları hafif eğimle görüntüleniyor.

askew-google-ın-gizemleri

Yer Çekimi

Google ‘a “Google Gravity” yazıp sorgulatıp ilk sonuca tıkladığınızda Google yer çekimine kapılıp aşağıya düşecektir.

Google’da yer alan bazı gizemlere değindik. Sadece bunlarla sınırlı değil. Bilinmeyen ve şans eseri bulabileceğiniz Google Gizemleri de olabilir. İyi Şanslar dileyelim 🙂

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

2 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam

Reklam