BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Teknoloji Gündemi Windows

Windows 10 Ücretsiz Dağıtımı Bitiyor

Windows 10 Ücretsiz Dağıtımı Bitiyor

Windows 10 Ücretsiz Dağıtımı Bitiyor

Ücretsiz Windows 10 edinebilmek için artık sayılı zaman kaldı.Sayılı zamanın çabuk geçmesinden endişelenerek binlerce Windows kullanıcısı ücretisz lisansı elde edebilmek için Windows 10 ‘a geçmekle uğraşıyor. Microsoft kullanılan bazı cihazları kafasına göre Windows 10’a yükseltti. Bazı kullanıcılar Windowss 10’un bu kafasına göre hareketinden zararla ayrılırken bazı kullanıcılar hiç bir sıkıntı yaşamadan ve zarar görmeden Windows 10’u cihazlarında kullanmaya başladılar. Eğer siz değerli kullanıcılarda Windows 10’u ücretsiz lisans ile kullanmak istiyorsanız biraz acele etmelisiniz. Çünkü 1 sene boyunca ücretsiz lisans alarak Windows 10 yükseltmesi 1 hafta sonra sona eriyor.Windows 10 Ücretsiz Dağıtımı Bitiyor olması Windows 10 kullanımına geçen kullanıcı sayısını da hayli arttırdı.

Windows 10 ‘a Nasıl Yükselirim ? , Windows Update , Windows 10 ‘a Geçme , Nasıl Windows 10 ‘a Yükselirim ? gibi sorulaırın cevabını ve Windows 10 İnceleme ye yazımızdan buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Lisanslı Windows 10 Yükseltmesini En Son Ne Zaman Yapabiliriz ?

Windows cihazınızı ücret ödemeden Windows 10 lisansı alarak Windows 10 ‘a yükseltmek istiyorsanız biraz hızlı davranmanız ve acele etmelisiniz.Çünkü 1 senedir ücretsiz lisans vererek Windows ‘un güncel en fazla kullanılan sürümü olan Windows 10 ‘a ücretsiz yükseltme 29 Temmuz 2016 tarihinde yani bu ayın 29 ‘unda sona eriyor ve ücretsiz yükseltmesi bitiyor.
Microsoft yetkilileri bu vakitten sonra ek bir vakit verirler mi orası aşikar bu sebeple Windows 10’a ücretsiz lisans alarak yükseltmek istiyorsanız bu ayın 29’undan önce Windows 10 ‘a yükselmenizi tavsiye ediyor.
Windows 10 ‘a yükselmeden önce birkaç tavsiye de bulunalım.Bu tavsiyeler Windows 10 ‘a Hızlı Yükselme nizi sağlayacak.

Windows 10‘a yükseltirken herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız aşağıdaki önerileri uygulamanızı öneririm. Eğer önerilerimiz sizin bilgisayarınız için uygunsa hiçbir sorun yaşamadan Windows 10‘a yükseltebilirsiniz.

Windows 10’a Yükseltmeden Önce Tavsiyeler
  • Cihazınızın driverlarınızı güncelleyin, uyumsuz aygıt driverı var ise devre dışı bırakın.
  • Ekran kartınızın Windows 10 ile uyumluluğunu kontrol edin. Eğer uyumlu değilse konu altına yorum olarak bizimle paylaşın.
  • Antivirüs programını devre dışı bırakın veya kaldırın.
  • Var olan bütün güncellemeleri yükseltmeden önce yükleyin. Yani Windows Update üzerinden genel bir güncelleme yapın.
  • Kayıt defteri hatalarınızı düzeltin.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

2 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

  • Bilgisayarımın CPU’su uyumlu olmadığı için yükseltemiyorum. Bildirim çubuğunda aylardır beni güncelle güncelle diye bağırıyor. Şimdi de sarı bir ünlem geldi. Ama ne yazık ki kalacak. 90 TL’ye Kinguin’den almak tek çare şuan o da yeni Freedos bilgisayarım için olacak.