BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Bilgisayar Çözüm Teknoloji Windows

Windows 10 ‘a Yükselin

Windows 10 Güncellemesini yaparken birçok sorun ve indirme hızına bağlı yavaşlıklar söz konusu olabiliyor.Dilerseniz en temel olarak sağ altta “Hemen Windows Update Alın” ikonu olmadan ki halinden başlayalım anlatmaya. Windows 7,Windows 8 ve windows 8.1 iseniz  yükselmek için Windows Update ile bildirim almanız gerekir.Ancak bunu kapatmış da olabilirsiniz.

Hemen Denetim masasına giriyoruz.Oradan “Windows Update” ‘ye basıyoruz.Sol üstte size “Windows 10’a Yükselt” yazmıyorsa hemen “Güncelleştirmeleri Denetle” ‘ye basıyoruz. Güncelleştirmeleri denetlemesinin herhangi bir limiti yok.

Windows Denetim Masası

Windows 10 'a Yüksel

Uzun zamandır(5-6 ay) hiç güncelleme almadıysanız uzun sürecektir.Ancak o sürümün son halindeyseniz 10-15 dakika içerisinde “Windows 10 Yükselt” komutuna geçmesi için sizden onay ister.
Sizde hemen o tuşa basarak dosyalarının adresinin alınmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem net hızınıza göre değişim gösterir.Dosyalar bu işlem sonunda alınmış olur.Ardından bir pencere gelir bu pencere de “Windows 10 ‘u Hemen Yükle” ve “Windows 10 ‘u Daha Sonra Yükle” seçenekleri bulunur.Hemen yükleye basarak kurulumunu başlatırsınız.

Bilgisayar yeniden başlama moduna girerken gelen ekran da Windows 10 Kurulumu Hazırlanıyor der ve bunun dolmasını beklersiniz.Ardından bilgisayarını yeniden başlar ve asıl bekleyeceğiniz yer burasıdır.Maximum 90 dakika yani 1.5 saat sürebilir.Bu süre bilgisayardan bilgisayara azalmaktadır.Gelen “Yükleniyor” ekranında 4 ayrı yükleme %100 olması gereken yüklemeler bulunur.Bunlar “Dosyalar Kopyalanıyor” , “Özellikler ve Sürücüler Yükleniyor” ve “Ayarlar Yapılandırılıyor” ‘dır.Ve sırasıyla yüklenmeye başlarlar.Dosyalar kopyalanıyor işlemi yüklenince ana yüklenme yüzdesi %30 ‘a çıkar ve bilgisayar yeniden başlatılır.Ardından diğer yüklemeler de sırasıyla yapılır.Ardından bilgisayarınız açılırken bilgisayarınızın yeni sürüm  ayarları için ekran gelir.Açılış ekranında ayarları otomatik yapılandır ‘a basarak ayarların en iyisini yapılandırabilirsiniz. Yükselmek bilgisayarınız açısından performansın artmasıyla birebirdir.Sizde hemen yükselin.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

6 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.