BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Teknoloji Gündemi Windows

Windows 20 Nisan Güncellemesi

windows-20-nisan-guncellemesi

Blogumuz olarak teknoloji alanında siz değerli takipçilerimize birçok alt alanda bölünerek sizlere sunmaya çalışıyoruz.Bu doğrultuda en yaygın kullanılan işletim sistemi ‘windows’ hakkında güncelleme haberlerini,yenilikleri ve detayları sizlere aktarıyoruz.Gelen Windows 20 Nisan Güncellemesi ile aşağıdaki yenilikler windows tarafından bizlere sunulmuş.

Gelen bu güncelleme genel itibarı ile güvenlik güncellemesi olarak sunulmuş.Kalite geliştirmeleri bulunuyor. Kısacası bu güncelleme ile windows’a eklenen yeni bir özellik yer almayacak.Önemli değişiklikler şunlardır:

Windows 20 Nisan Güncellemesi Yenilikleri

 • Swarm Modu’nda Docker Altyapısı kullanan ana bilgisayarlar arasında bulunan bağları bağlamak için Windows Server 2016’da kullanıma yönelik olarak, katman ağ sürücüsünü destekleyen Ana Bilgisayar Ağ Hizmeti  iyileştirildi.
 • Dosya Gezgini gibi çeşitli Windows uygulamalarında yardım simgesine tıklandığında kullanıcıların çevrimiçi yardım içeriğine erişmesine izin vermeyen soruna çözüm getirildi.
 • Monitör kapatma veya Ekran Koruyucu’nun güç profilinde devre dışı bırakılmış olduğu durumlarda bile monitörlerin beklenmedik şekilde kapanma sorununa değinildi.
 • IP gönderme veya zayıf ana bilgisayar etkin olduğunda CPU’yı arttıran sorun giderildi.
 • Bazı VPN sürücülerinin Windows 10’da sürüm 1607’ye yükseltme sırasında yarattığı sıkıntı giderildi.
 • Kerberos kimlik doğrulaması kullanılan cihazlarda MDM kayıt başarısızlığına neden olan sorun giderildi.
 • Bir web sayfasının içeriği düzenlenebilir özelliği olan bir “DIV” ögesi içermesi durumunda ortaya çıkan işleme sorununa değinildi.
 • Kodlama İbranice olduğunda ve metnin bir alt çizgi karakter ile bittiği durumlarda Internet Explorer penceresi yeniden boyutlandırıldığında metnin kaybolmasına neden olan sorun giderildi.
 •  MS16-072 (KB3163622) güvenlik güncellemesi yüklendikten sonra bir kullanıcı grubu’nun işlenmesini engelleyebilecek bir tasarım değişikliği hakkında uyarmak için bir uyarı iletisi etkinleştirildi.
 • Windows Explorer’ın bir paylaşımla eşleştirilmiş bir ağ sürücüsünü sonsuz, hızlı bir şekilde yenilemesine, kullanıcıların dosyayı veya klasörü yeniden adlandırmak gibi eylemler yapmasını önlemesine neden olan sorungiderildi.
 • Yazdırma biriktiricisi hizmetinin bluetooth yazıcı ve makine arasındaki bağlantının yazdırma sırasında kaybolması durumunda zaman aşımı hatası göstermek yerine askıya alma sorunu giderildi.
 • v3 yazıcı sürücüleri kullanılan bir cihazda yeni bir yazıcı sürücüsünün kurulmasını önleyen sorun giderildi.

Önceki güncellemeleri sorunsuz bir şekilde yüklediyseniz yalnızca bu pakette yer alan yeni düzeltmeler cihazınıza indirilir ve yüklenir.Windows’un bu KB3163622 isimli güncellemesi 11 Nisan’da bazı bölgelere yayımlanırken 20 Nisan’da tüm dünyaya yayımlanmıştır.Güncelleme de herhangi bir sorun gözükmüyor.Rahatlıkla güncellemeyi uygulayabilirsiniz.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.