BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem

Saat Kaç Sorunsalı

saat kaç sorunsalı

Saat kaç sorunsalını her geri alma olayında yaşadığımız gibi bu seferde farklı bir gündemi ile yaşıyoruz.Bu sene belirlenen ve resmi gazete de yayımlanan karara göre Kış Saati uygulaması şuan için sınırsız yani tamamen kaldırılmıştı ve bundan böyle saatlerin ileri alınması veya geri alınması dönemi de iptal edilmişti.
Bu uygulamanın kaldırılmasının sebebi akşam mesailerinde olan havanın karanlıklığının önüne geçilerek daha fazla iş çalışma ortamının oluşmasını sağlamaktı.Böylece sabahları kalktığımız vakitlerde daha karanlık,eve dönüş vakitlerimizde ise eskiye nazaran daha aydınlık ortamda olacağız.

Bunun doğuracağı sebepleri de son birkaç haftadır ülkece beklemekteyiz.Beklendiği gibi de beklentilerimiz doğru oldu.Twitter da gündeme giren saat kaç sorunsalı da ülkemiz de bu sıkıntıyı yaşadığımızı göstermiş oldu.Saat kaç sorunsalı için önlem alan Microsoft gibi üst düzey firmalar da varken internet ortamının devi Google ise buna çare bulamamıştı.Nitekim Google ‘da arama yaparken “saat kaç?” yazdığınızda çıkan sonuçta saatlerin bir saat geri alınmış hali belirmekte.

Saat Kaç Sorunsalı

Böyle büyük bir dev olan Google ‘a ne lazım olduğunda sorduğumuz için nitekim bu durumda da google ‘da arama yapanlar hatalı sonuca ulaşmış oluyorlar.Yine ülkece bu durumda google ‘a “saat kaç?” sorgusunu yaptık ve az önce de değindiğimiz gibi yanlış sonuca ulaştık.Sonuçta Google ‘da ülkemizin aldığı bu karara saygı duymadan saatleri bir saat geri alması oldu.

Doğru Saate Nasıl Ulaşabiliriz?

Gözlemlerimize göre Türksat uydusunda yer alan tüm ulusal kanallarımız saati dakikası dakikasına doğru göstermekte.Herhangi bir televizyon kanalından telefonunuzda ki saatleri güncelleyebilirsiniz.Bu konu da yine ayarlama işlemini yapamadıysanız kol saatleriniz ve duvar satleriniz doğru sonucu gösteriyor.Onlara uymakta fayda var.

Namaz Vakitleri İçin Ne Yapılmalı?

Diğer değinmemiz gerektiğini düşündüğümüz durum ise namaz vakitleri.2016 yılının başında bu karar daha yürürlüğe girmeden hazırlanan takvimlerde namaz vakitleri 1 saat geri göstermekte.Takvim yapraklarında yer alan saatlere 1 saat ekleyerek doğru zamana ulaşabilirsiniz.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

4 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam

Reklam