BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
İncelemeler Sosyal Medya Teknoloji Uygulamalar

WhatsApp Özellikleri ile Kullanışlılığı Arttırma

WhatsApp Özellikleri

Zamanımızın akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarından eksik olmayan ve genelde 3 kişiden 2’sinin sahip olduğu WhatsApp uygulaması basit bir arayüze sahip görünse de yine de bilmediğimiz birçok özelliği veya ne olduğu merak ettiğiniz birçok işlevi mevcut. Pek bilinmeyen WhatsApp özellikleri ile sohbet deneyimini arttırmanın birçok yolu da mevcut. Dilerseniz uzatmadan özelliklerimizi ve whatsapp ipuçlarına değinelim.

Güncelleme: 14.01.2018

WhatsApp Özellikleri

WhatsApp’da Yazarken Farklılık Yaratın

Whatsapp’ta Kalın Yazma

WhatsApp kullanırken hiç arkadaşınızdan veya grup sohbetlerinden farklı boyutlarda, görünümde kelimeler ve cümleler gördünüz mü? Bu kelimeler veya cümlelerin nasıl yapıldığı aslında çoğu kullanıcı tarafından bilinmiyor. Mesaj gönderirken bir kelimeyi veya bir cümleyi kalın yani bold yazmak isterseniz *kelime* şeklinde mesaja girmeniz yeterli. Ardından gönder tuşuna basmanız halk arasında yıldız(*) olarak bilinen işaretler arasına alınan karakterleri kalın olarak gösterir.

Whatsapp’ta Eğik(İtalik) Yazma

Bunlardan bir diğeri ise WhatsApp’da eğik yani italik olarak yazıyı mesajınızda farklı halde gösterebilme avantajına sahip olmanız. İtalik yazabilmek için kelimenizi veya cümlenizi _kelime_ şeklinde girmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde girdiğinizde italik yani eğik bir görünüme sahip kelime veya kelime gruplarını mesajınızda bulundurmuş olacaksınız.

WhatsApp’ta Üstü Çizili Kelime Yazma

Bilinen en son kelimeye farklı görünüm katma özelliği ise kelimeyi elemiş olarak yani dışlamış olarak göstermenizi sağlayacak üstü çizili kelime veya kelime grubunu mesajınızda bulundurma özelliği.Kelimenizi veya cümlenizi mesajınızda üstü çizili olarak göstermek istediğinizde ~kelime~ şeklinde girmeniz yeterli olacak.

WhatsApp‘da Gizliliğinizi Koruyun

Son Görülme Zamanınızı Gizleyin

Normal hayatınızda yoğun işlerinize dalmışken WhatsApp’ı da bir köşeye itmiş olduğunuzda son görülmenizin tarih olarak gözükmesi hiç hoş görülmez değil mi? Böyle zamanlar olduğunda ana sayfada hemen sağ üstten üst üste 3 noktaya tıklayıp gelen alanda ayarlara basıp bir sonraki alanda hesaba tıklayıp gelen alanda gizlilik‘e basıp oradan son görülmenizi isterseniz sadece rehberinizdekilere ve herkese kapatabilir, Unutmayın son görülmenizi kapatırsanız arkadaşlarınızın da son görülmesini göremezsiniz.

Whatsapp özellikleri
Whatsapp özellikleri – görüldü bilginizi saklayın

Görüldü Bilginizi Saklayın

WhatsApp’da sohbet ederken mesajları görüldü olarak mavi tike dönüşmesini engelleyebilirsiniz. Sadece bildirim gitmiş havası yaratan bu özelliği aktifleştirdiğinizde sizde karşınızdakinin mesajınızı görüp görmediğini anlayamazsınız.

WhatsApp Mesajlarınızı Uçtan Uca Şifreleyin

Daha önce FBI ile sorun yaşanan şifreleme olayında kazanan WhatsApp olunca uçtan uca şifrelemeye de sahip olmuş oldu. Böylece sohbetleriniz konuştuğunuz kişi ve siz dışında kimsenin gözlemi altına giremeyecek. Buna whatsapp’da dahil. Bunu aktif edebilmek için sağ üstten 3 noktaya basıp ardından gelen sayfalarda sırasıyla Hesap >Güvenlik şeklinde ilerlediğinizde şifreleme alanınızda bir tuşa bağlı olacak. Onu aktif ettiğinizde mesajlarınız şifrelenecektir.

Whatsapp özellikleri
Whatsapp özellikleri – uçtan uca şifreleme

WhatsApp’da Mesajınızı Kim Görmüş Öğrenin

Grup sohbetlerinde gönderdiğiniz mesajlara zaman zaman hiç cevap gelmiyor mu? Kimlerin gördüğünü kimlere sadece bildirim gittiğini öğrenmek için sadece yapmanız gereken mesajınızın üzerine basılı tutup üstten yuvarlak içerisinde i harfine basarak gereken bilgiye sahip olabilirsiniz.

WhatsApp’daSohbetleri Kaybetmeye Son!

Kaybetmek İstemediğin Mesajlarını Favorilerine Al

Çok eskilerden kalmış sohbet mesajlarının kaybolmasını veya yanlışlıkla silinmesini istemiyorsanız mesajın üzerine basılı tutup yıldıza tıkladığınızda isterseniz o sohbeti tamamen silin yine de o mesajınız kalacak. Bu da ölümsüzleştirmek istediğiniz mesajları kayda almak için güzel bir avantaj.

Sohbetlerinizi Yedekleyin

Diyelim ki telefon değiştireceksiniz ve sohbetlerinizden de ayrılmak istemiyorsunuz. Bunun da çaresini var. Sağ üstten 3 noktaya tıklayıp gelen yerde ayarlar ardından Sohbet‘e basıp Sohbet yedeği alanında Google Drive‘de yedekleyebileceğiniz bir kısayol tuşu mevcut. Buna basarak isterseniz medyayı da yedeğinizin içine alabilirsiniz.

Bilgisayarınızda konuşmaya Devam Edin

Deneyimi sürdürmek için artık sadece kayıtta telefon numarası gerekli. WhatsApp web uygulaması ile masaüstünüzde veya dizüstü bilgisayarınızda konuşmaya devam edebilirsiniz. WhatsApp PC Uygulaması Yayınlandı adlı yazımızda whatsapp pc uygulamasını indirebilir, özelliklerinden bilgi sahibi olabilir ya da whatsapp pc uygulamasının nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Sizlere WhatsApp Özellikleri ve bu özelliklerle deneyinimizi arttıracağınız ipuçlarından dilimiz döndüğünce bahsettik. Yararlı ve işlevli bu özellikler arttıkça yazımızı güncelleyeceğiz.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

1 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam