MyBB Tema Yükleme [Görsel Anlatım]

2
MyBB Tema Kurma
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (3 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5,00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

MyBB forum scpriti temaları ve eklentileri ile ünlüdür.Nitekim her mybb scpriti kullananlar sitesinde çeşitli fonksiyonlara ve görünümlere sahip temalar kullanmaktadırlar.Dilerseniz daha fazla uzatmadan mybb tema yükleme işlemlerimize geçelim.

MyBB Tema Yükleme / 1. Bölüm

www.siteadiniz.com/admin bölümünden MyBB Admin panelimize giriyoruz.

MyBB Admin Panelinizin menülerinden Temalar & Şablonlar sekmesine tıklayıp o sayfaya giriyoruz.

Bu sayfada Tema Yükle kısmına tıklıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tema Yükle sayfasına girdiğiniz de yapmanız gereken birkaç işlem var onlardan bahsedelim.

 

  1. Dosya Seç butonuna basarak tema dosyalarının bulunduğu arşivinizdeki .xml dosyasını buradan seçiyoruz.
  2. Tema ismi bölümüne istediğiniz ismi verebilmekte özgürsünüz.Buradaki tavsiyemiz ise a ile başlayan bir isim olması çünkü şablonlarda daha kolay işlem yapabilirsiniz böylece temayı bulmak anlamında.
  3. Sayfadaki Gelişmiş Yükleme Seçenekleri kısmının altındaki Versiyon Uyumluluğunu Yoksay şıkkını seçiyoruz.
  4. Ardından sayfanın en altında yer alan Temayı Yükle tuşuna basarak temamızın yüklenmesini başlatıyoruz.Bu işlem .xml dosyanızın boyutuna göre değişebilmektedir.

Üstteki işlemler sonunda .xml dosyanızı göndermiş oluyorsunuz.İkinci bir adım daha mevcut.Bu adımın aslında her temada yapılmasına gerek duyulmuyor.Çünkü resim ve js dosyaları başka bir sunucudan çekiliyor.Lakin birçok temada ise temanızın arşiv dosyasında yer alan images veya js dosyalarını sizin dizininizden gelmesini istiyor.Bu adıma bir başka deyişle MyBB Tema Kurma da diyebiliriz.

MyBB Tema Yükleme / 2. Bölüm

Temanın Resim veya JS Dosyalarını Gönderme

Temanızın dosyalarının bulunduğu arşiv dosyasındaki public_html veya Upload klasöründeki dosyaları websitenizin ana dizinine yani public_html dosyasının üzerine sürükleyerek direk olarak yolluyoruz.Böylece images ve js dosyaları yerlerini kendileri buluyor.

Böylece temamız kurulmuş olup resimleri ve js dosyaları da yerlerini bulmuş oluyor. Bu işlemin ardından temanızı varsayılan yaparak tüm kullanıcıların bu temayı sitenizde kullanmasını sağlayabilirsiniz. MyBB Temayı Varsayılan Yapma adımları için geniş ve görsel anlatımla anlattığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

MyBB Temayı Varsayılan Yapma [Görsel Anlatım]

Önceki İçerikAdobe Flash Player Tarih Oluyor!
Sonraki İçerikMyBB Temayı Varsayılan Yapma [Görsel Anlatım]
2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
Paylaş

2 YORUMLAR

  1. Bu mybb tema yükleme konusu ve mybb tema varsayılan yapma konusu benim gibi yeni başlayan siteler için altın değerinde bir makale çünkü bundan 3,4 ay sonra açacağım forumu nasıl açacağımı, nasıl kuracağımı bilmiyordum bu makaleyi hemen yıldızlıyorum ilerleyen zamanlarda kullanmak içiin hatta inanmazsınız cpanelde olan mybb için bu ne işe yarıyor gibi sözler bile sarf etmiştim meğer cevap söylentilerimdeymiş çok teşekkürler kaliteli makaleniz için, görsel bile anlamaya yeter benden size 5 üzerinden 5 yıldız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here