BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
MyBB Script

MyBB Temayı Varsayılan Yapma [Görsel Anlatım]

MyBB Temayı Varsayılan Yapma

MyBB temalarının işlemleri mybb tema yükleme ve mybb temayı varsayılan yapma olarak iki bölümden oluşmaktadır.Varsayılan yapmak terimi forumunuzu ziyaret eden herkesin aynı temayı görmesini sağlamak olarakta belirtilebilir.Çok fazla bir zorluğu olmayan bu işlem fakat yeni başlayan arkadaşlarımız nitekim ben de seneler önce yeni başladığımda takıldığım konulardan bir tanesiydi. MyBB tema yükleme işleminizi tamamladıysanız bu işlemi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Dilerseniz adımlarımıza başlayalım.

www.siteadiniz.com/admin bölümünden MyBB Admin panelimize giriyoruz.

MyBB Admin Panelinizin menülerinden Temalar & Şablonlar sekmesine tıklayıp o sayfaya giriyoruz.

mybb-tema-kurma

Bu sayfaya girdikten sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi scriptinize kurulu mybb temaları listelenecek.Dilerseniz bu terimleri sizlere açıklayalım;

Bizim de gösterdiğimiz mavi ok işaretine tıkladığınızda sadece belli kullanıcılar bu temayı varsayılan olarak görüntülüyor.

@ Kullanıcı başlığının altındaki bölümde ise kaç kullanıcının o temayı varsayılan olarak görüntülediğini belirtiyor.

Bu aşamada ise kullanıcılara varsayılan hale getirmek istediğiniz temanın önündeki mavi ok işaretine tıklıyoruz.Biz Default temasını varsayılan yapacağız.

 

mybb temayı varsayılan yapma

Tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir görüntü bizlere geliyor.Ya hiç bir kullanıcıya varsayılan olmuyor ya da sadece belli bir kısmına varsayılan oluyor.Listelenen temanızın önündeki tablo işaretine takılmayın 🙂

MyBB Temayı Varsayılan Yapma

Ardından asıl mybb temayı varsayılan yapma bölümüne geçiyoruz.Temanızın listelendiğini bölümün en sağındaki Kontroller kısmından Seçenekelere basıyoruz.Ardından açılan sekmelerde yer alan Kullanıcılara Zorla sekmesine tıklıyoruz.

 

MyBB Temayı Varsayılan Yapma

Sonunda temamız forumumuza kayıtlı veya kayıtlı olmayan herkese varsayılan olmuş oluyor.Böylelikle mybb temayı varsayılan yapma işlemini de tamamlamış oluyoruz.

Dilerseniz MyBB Tema Yükleme işlemini kolayca gerçekleştirebileceğiniz görsel ve detaylı anlatımla sunduğumuz yazımıza da göz atabilirsiniz.

MyBB Tema Yükleme [Görsel Anlatım]

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

1 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.