BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Bilgisayar Çözüm Teknoloji Windows

Sonsuza dek Windows Update Kapatma

Windows Update kapatma

Dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biri olan Windows, ne yazık ki bu popülerliğini işlevliği ve kullanıcı dostu olması ile sağlamıyor. Geçmişten beridir bir şekilde otoriter olup, sponsorluklar ile tüm marka bilgisayarlarda yer alma başarısına kadar ulaşan Windows, bazen kullanıcılarına bıkkınlık verecek derecede veri toplama girişiminde bulunabilmektedir. Bunlardan en can sıkıcı olanı acil bir işiniz var ve bilgisayarı açtığınızda Windows güncelleştiriliyor ekranı ile karşılaşmanız. Bu sıkıcı ekranları kenara alıp sonsuza dek Windows Update kapatma ve windows 10 update assistant kapatma işlemini hep beraber gerçekleştirelim.

Windows Bilgisayarı otomatik kapatma başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Windows Update kendi kendine açılıyor mu?

Kullanıcılar evvelden beri konu hakkında çok fazla çözüm yoluna başvurmuş, fakat Windows update kendini fark ettirmeden çalıştırmayı başarmış, bilgisayarı kapattığınız anda karşımıza çıkmayı başarmıştır. Bunlardan en çok deneneni az sonra birinci adım olarak anlatacağımız adım. Bu adımı yaptığınızda Windows update’nin açılmayacağının hiçbir garantisi yok ne yazık ki.

Lütfen tüm adımları sırasıyla uygulayınız. Sonsuza dek Windows 10 Update kapatma için %100 çözümdür.

Windows Update’yi Hizmetlerden Devre Dışı Bırakma

Az önceki paragrafımızın son sözlerinde bahsettiğimiz üzere bu adımı uyguladıktan sonra kullanıcıların deneyimi ve kişisel deneyimim üzerine Windows Update, tamamen düzene karşı gelerek açılmayı başarabilmektedir. Genelde bilgisayarı yeniden başlatmalar sonucunda kendini tekrar aktif etmeyi başarabilse de zaman zaman bunu yapmadan da açılmayı başarmıştır. Şimdi gelelim nasıl bu adımı gerçekleştireceğimize.

Önce Görev yöneticisini(CRTL+ALT+DEL) açıyoruz. Ardından üst sekmelerden Hizmetler‘e basıp, o alanın en altındaki Hizmetleri Aç‘a tıklıyoruz. Açılan ekranda tüm hizmetler listelenmekte. Buradan Windows Update‘yi bulup üzerinde sağ tık yaparak Özellikler‘e tıklıyoruz. Ardından açılan ekranda Başlangıç Türü seçeneğini Devre dışı yapıyoruz. Bu şekilde izniniz olmadan kısa süreliğine güncelleme yapılmasından kurtulabilirsiniz.

Windows Update kapatma Hizmetlerden devre dışı bırakma

Güncelleme Oturumunu Değiştirme

Önceki adım sonrasında bir diğer çözüm adımımız ise Windows Update‘nin hangi oturumda yapılacağını değiştirmek. Burada ufak bir kurnazlık yapacağız, fakat kimsenin haberi olmayacak.

Yukarıdaki ekrandaki bölüme geçip bu alana herhangi bir hesap olarak seçip, ardından şifresini yanlış gireceksiniz. Yanlış girmeniz sonucu Windows update aracı oturumu açamayacak ve sizden izin almadan güncelleme işlemini yapamayacak.

Windows Update kapatma oturum değişimi

Kurtarma Bölümü ile Rahatsız Etmesini Engelliyoruz

Yine üst sekmeden kurtarma bölümüne gelip burada aşağıdaki ekranda yer alan değişimi gerçekleştiriyoruz. Böyle araç bizi güncelleme yapılamadı tarzında uyarılar ile meşgul etmemiş oluyor.

Windows Update kapatma uyarıları kapatma

Yazımızda yer alan adımları eksiksiz uyguladığınızda Windows Update kapatma konusunda bir daha sorun yaşamayacağınızın garantisini verebiliriz. Windows 10 Update tamamen kapatma konusunda da birebir işinizi görebilmektedir.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam