FTP Klasör Alınamadı Hatası

8
FTP Klasör Alınamadı Hatası
FTP Klasör Alınamadı Hatası
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5,00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

Biz webmasterların en çok zamanını geçirdiği ve en çok kullandığı pc uygulamalarının başında gelen sunucunuzdaki yani bir diğer bilinen adıyla sitenizin hostundaki dizini kontrol etmenizi, klasörleri ve dosyaları düzenleyebilmenizi sağlayan Fizella programının, kullanılmasını sağlayan en kaliteli özellikleri Fizella’nın hızlı ve bilgisayarı yormayan tarafları. FTP Klasör Alınamadı Hatası ve bunun gibi sıra gelen hatalar bazen web sitenizin sunucusuna, bazen de FTP programına aittir.

Webmaster arkadaşlarımızın Fizella‘yı kullanırken yaşadığı bazı hatalar da gündemde olabiliyor zamanla. Ne kadar internetimiz sınırsız olsa da uygulamaları güncellemeden önce en az 3 kere düşür veya hiç düşünmeden üşenerek güncellemeyiz. Aslında bir yandan iyi, bir yanda da kötü bir tarafımız. Bazen saçma sapan güncellemeler geldiğinde bunlarla karşılaşmadan sorunsuz işimize devam ederken, bazende haftalarca aylarca güncel sürümünden habersiz yeni özelliklerin farkına varmadan kullanmaya  devam ettiğimiz olur.

Kullanırken yaşadığımız hatalar genelde bir iki saate geçer dediğimiz hatalardandır. Ancak sadece 5 dakika girdiğinde mutlu olur sorunu çözmeden yine aynı hatayla karşılaşarak vakitten kaybederiz. Bu hatalardan en problemlisi “Klasör Alınamıyor” hatasıdır. Genellikle bu hatanın sebebi sitenizin barındığı sunucunun yüksek derecede firewall kullanması ve bu firewallın etkisiyle sitenin aşırı güvenliliğe yönelmesi. Bu güvenlik aslında sizin açınızdan iyi bir etken. Birkaç ayar ile bu sorunla hiç karşılaşmayacağınızın temennisini verelim.

Firewall nedir? Firewall web sitenize gelen gereksiz ziyaretlerin(bot, zararlı yazılımlar) engellenmesini sağlayan, web sitenizin asıl sunucusu ile ziyaretçi arasındaki bir geçiş duvarıdır.

FTP Klasör Alınamadı Hatası Çözümü

1) Öncellikle Fizella’yı açıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

FTP Klasör Alınamadı Hatası ahmetonursolmaz.com.tr

2) Ardından Sol üstten Dosya> Site Yöneticisine tıklıyoruz.

FTP Klasör Alınamadı Hatası ahmetonursolmaz.com.tr

3) Ardından “Yeni Site” ekleye tıklıyoruz.

FTP Klasör Alınamadı Hatası

4) Gelen alanı yukarıdaki resimdeki gibi size uygun şekilde dolduruyoruz. Burada en önemli faktörler, sunucu yazan alana ftp.siteadresi.com yazmak yerine sitenizin hostunun ipsini yazmak. Ardından şifreleme alanını da Yalnız Düz FTP kullanılsın (düşük güvenlik) seçeneğini seçer, diğer alanlara da bilgilerimizi gireriz. Bu şekilde FTP Klasör Alınamadı hatasından veya Klasör listesi alınıyor…  hatasından kurtulabilirsiniz.

FTP hataları çok vakit kaybettiren hatalardandır. Bu hataları kökünden halletmediğiniz sürece hem hizmet kaybı, hem de vakit kaybı yaşarsınız.

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here