BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Android Çözüm Teknoloji

4 Adımda LG Telefonu Bilgisayar Görmüyor Sorunu Çözümü

LG Telefonu Bilgisayar Görmüyor Sorunu
LG telefonu bilgisayar görmüyor sorunu uzun zamandır değinmek istediğim sorunlardan birisiydi. Bilindiği gibi LG telefonlar son zamanların android rekabetinde Samsung, Nokia ikilisiyle yarışa girmişti. Bu kapsamda çıkardığı G serilerinde birbirinden farklı özelliklere ve etkili tasarımlara sahip olarak ve üzerine koyarak piyasada söz sahibi olmaya başlamıştı. G serilerinde en fazla ilgi gören cihaz ise G3 ve onun ardından G2 serileri olmuştu. Nitekim bu serilerde de diğer telefonlara nazaran farklı birkaç özellikte yer alıyor. Başlıca problem olarak karşımıza çıkan bu sorun için yazımızda cihazınız ile bilgisayara bağlandığınızda nasıl dosya, resim veya video gönderme işlemini sağlıklı bir şekilde yapabileceğinizi anlatacağız.
Tercih edilen G2 ve G3 serilerindeki cihazların bilgisayara bağlanmasında ve bilgisayara optimize edilmesinde sorunlarla karşılaştığını gördük. Bunun başlıca sebebi ise cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağlandığınızda direk olarak “sadece şarj” seçeneğini uygulamasıyla birlikte “dosya paylaşımına” hemen başlayamıyorsunuz. Böyle olunca da telefonumu bilgisayar görmüyor demekte de haklısınız. Çünkü gayet bilinçsizce uygulanmış bir politika olarak bahsedebiliriz bundan. Eskiden veya diğer cihazlarda cihaz ilk bağlandığınızda ne olacağını sorar, sizde dosya paylaşımına geçerdiniz. LG G3 bilgisayar görmüyor sorunu yaşayan arkadaşlarımızda başlangıçta bu seçenekler gözükmeyebilir. Çoğu kullanıcının bu adımı yapamaması yüzünden sizlere bu konu hakkında detaylı olarak çözümünü anlatacağız.

LG Telefonu Bilgisayar Görmüyor Sorunu Çözümü

1) Başlangıçta cihazınızı bağladığınız bilgisayarda “Denetim Masası“‘nı açın.
2) Arama bölümünden veya orada ki başlıklardan “Donanım“‘ı bulun.
3)Bu bölümden sonrada çıkan alanda Aygıt Yöneticisi kısmından “Taşınabilir Aygıtlar” veya”Portable Devices” başlığına tıklayıp bunun içeriğini açın.
LG Telefonu Bilgisayar Görmüyor
4) Alt bölümünden yükleme işlemi gerçekleştirilmediği için aygıtınızın adının yanında soru işareti bulunacaktır.Buna sağ tıklayarak “Kaldır” sekmesine tıklıyoruz.
Ardından lg cihazımızın bilgisayar bağlantısını kesip tekrar bağlıyoruz.Bu sefer bağlandığınızda size nasıl devam etmek istediğinizi soracak.Elbette ki MTP(dosya paylaşımı) genelde 2. maddede ki seçeneğe tıklayıp cihazımızın bağlanmasını bekliyoruz.
Bu işlemleri uyguladıktan sonra lg telefonumu bilgisayar görmüyor gibi bir derdiniz kalmayacak 🙂 Hala sorunum devam ediyor diyorsanız buna pek inanmıyoruz ama en azından takıldığınız bir bölümü varsa yorumdan iletişime geçebilirsiniz.
3. bölümdeki görsel için Fatih’e teşekkürler 🙂

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

5 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

  • asus cihazlarda da benzer bir problem vardı bu andoridlerin yazılımını anlamış değilim alacaksın bir ıphone kurtulucaksında işte onda da oynama yapamıyorsun cihazla :/

  • Lg telefonlarda genelde bu tarz sorunlar oluyor mu? Yeni telefon alacağım LG telefonlar bilgisayar sorunu dışında herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

  • Ya bu sorun var yada telefonunuzda ki usb kablo sorunu eksik olabilir yada telefonunuzdan usb ile bağlanmaya izin vermemişte olabilirsiniz. Bir çok sorun var bu konuda hepsine dikkat etmeniz gerekir