BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Android Çözüm Teknoloji

Hayat Kurtaracak Android Hata Kodları ve Çözümleri

Android Hata Kodları ve Çözümleri

Google’ın yarattığı dünyanın en çok tercih edilen telefonlarının işletim sistemi olan Android’in online uygulaması satış ve alış yapmanızı sağlayan Google Play’ın hataları kullanıcıları gerçekten sıkabilmekte. Bunların sıklığı ve önemli işiniz var iken ortaya çıkması gerçekten konu hakkında fikri olmayan kullanıcılar için sinir bozucu durumlara sebep olabiliyor. Bu google play hatalarından en sıklıkla karşılaşabileceğiniz iki hatayı ele alacağız ve hayatınızı kurtaracak çözümleri sizlerle paylaşacağız. Çok kullanılmasının yanı sıra hatalarıyla can sıkan google play’ın yer aldığı android hata kodları ve çözümleri ile hatalarınızı çözümleyebileceksiniz.

Google Play 194 Hatası

Google Play 194 hatası ; android’de uygulama yüklemek istediğimizde uğradığımız Google play’da uygulama,kitap,kitaplık veya oyun yüklemeye, indirmeye çalıştığımızda alabileceğiniz gayet sinir bozucu bir hata.

Android Hata Kodları ve Çözümleri

Google Play 194 Hatası Çözümü

Şimdi gelelim Google Play 194 hatası çözümü ile nasıl yapacağımıza. Birkaç adımda bitireceğimiz bu çözüm yolu biraz uğraştırıcı olabilir lakin. İki yolda kesinlikle kurtulabileceksiniz. Öncelikle android cihazınızda yer alan “Ayarlar” kısmında “Uygulamalar” bölümüne giriş yapın. Bazı cihazlarda Uygulamalar bölümünü “Depolama” olarak da bulunabilir.Burada en sağa doğru kaydırarak “Tümü” sekmesine geliniz.Ardından çıkan uygulamalar listesinden “Google Play Store” uygulamasına girip önce “Zorla Durdur” butonuna basıp ardından “Verileri Temizle” veya “Önbelleği Temizle” butonlarına tıklayıp devam ediyoruz. Bu adım tamamlandıktan sonra yine “Tümü” sekmesinden “Google Play Hizmetleri” uygulamasını bulup aynı işlemleri buna da uyguluyoruz.Bu şekilde google play 194 hatasını giderebilirsiniz. Bizim testlerimizde bu şekilde uygulandığında çözüme ulaşabiliyorsunuz.

Google Play 403 Hatası

Google Play 403 hatası android hataları arasında yer alan çok karşılaşma olasılığınızın olduğu bir hata. Bir uygulama indirirken bu uygulamayı indirmenize izin olmadığını size çıkardığı uyarı ekranıyla sunuyor. Android cihazınızda iki farklı google play hesabı bulunmakta ise bu hatayla karşılaşma oranınız daha fazla oluyor. Özellikle satın alınabilen uygulamalardan birini her iki hesapta da satın aldıysanız kesinlikle size uğrayan hatalar arasındadır.

Android Hata Kodları ve Çözümleri

Google Play 403 Hatası Çözümü

Dilerseniz hemen hatayı size google play 403 hatası çözümü ile sizlere aktaralım. Android cihazınıza google play’dan indiremediğiniz uygulamayı telefonunuzda açık olan hesabınıza girerek uygulamayı kaldırmalısınız. İkinci uygulamadan kaldırdığınız uygulamayı ana hesabınıza geçip yükleyerek sorunu çözmüş olabileceksiniz.

Bu çözüm işinizi gidermedi ise Google play uygulamasında yer alan ayarlar kısmından arama geçmişinizi temizleyerek hatanızı giderebilirsiniz. Eğer bu adımlar da işime yaramadığı diyorsanız yeni bir google play hesabı açarak indirmelerinizi, yüklemelerinizi bu hesaptan halledebilirsiniz. Bundan sonra herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sizlere Android Hata Kodları ve Çözümleri konusunu anlattık. Çözümlerinizden herhangi birini uygulayamadıysanız yorum alanından belirtebilirsiniz.

Ayrıca iki ayrı kod olmasına rağmen çözümleri aynı olan iki hatayı da incelediğimiz Google Play 907 Hatası Çözümü konusuna da göz atabilir, sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.