BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Çözüm Sosyal Medya

İnstagram Fotoğraf Kaydetme [Masaüstü veya Mobil]

İnstagram fotoğraf kaydetme

En sık kullanılan sosyal medya sitelerinden İnstagram’da kuşkusuz resimden bol başka bir şey bulamazsınız.Çünkü tamamen bu amaçla kurulmuş daha sonralarında ise yeni eklemeler ile zenginleştirilerek bu amaca ek olarak yeni özellikler de barındırmaya başlamıştır.İnstagram fotoğraf kaydetme işlemini yaparak amacı fotoğraf paylaşımı yapmak olan bu platformda yer alan fotoğrafları orjinal kaliteleriyle edinebilirsiniz.

İnstagram’da paylaşılan resimleri masaüstünde görüntülerken resimlere sağ tıklayıpda kaydet dediğinizde resimin kalitesiz olanını, google gözünde optimize edilmiş halini indirmiş olursunuz.Fakat üzülmeyin İnstagram cache kayıtlarında kullanabilmek ve internet hızı çok çok iyi kalitede olanlar için sakladığı, genellikle mobil uygulamalarından giriş yaptığınızda karşılaştığınız resimi de saklıyor.İnstagram resim kaydetme işlemini hem mobil hem de masaüstünde nasıl yapabileceğinizle başlayalım yazıya dilerseniz.

İnstagram Fotoğraf Kaydetme veya İndirme [Mobil veya Masaüstü, Site aracılığıyla]

Mobilde kullanabileceğiniz masaüstünde de kullanabileceğiniz çok çeşitli bir yöntem mevcut.Bu yöntemi genellikle mobil kullanıcılar için tavsiye ediyoruz.Çünkü masaüstünde elle yapabileceğiniz,aracı olmadan öğrenince kolayca işlemlerinizi yapabileceğiniz adım zaten mevcut.

https://instagramresimindirme.net/ adresine giriyoruz.Bu adrese girince linkini kopyaladığınız instagram paylaşım linkini yapıştırıp “İnstagram Fotoğraf İndir” butonuna basıyoruz.Böylece fotoğraf cihazınıza kaydedilmiş oluyor.

İnstagram Fotoğraf İndirme veya Kaydetme [Masaüstü, Elle]

Öncelikle aşağıdaki  resimi indirmek istiyoruz ve işleme koyuluyoruz.

İnstagram masaüstünde resim indirmek

Ardından resime sağ tıklıyoruz.Ve ögeyi denetle seçeneğine basıyoruz.Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

İnstagram masaüstünde resim indirmek

Bu ekranda <div class=”_4rbun”  ile başlayan kısmı açıyoruz.

İnstagram masaüstünde resim indirmek

Açtığımız kısımda zaten bu işlerle hafiften alakası olan arkadaşlarımız durumu sezmiştir, lakin olmayan arkadaşlara da yardımcı olmak anlamında bahsedelim. Üstteki resimdeki görüntü karşınıza geldikten sonra biraz aşağı doğru kaydırıyoruz o kodlarda.Aşağı kaydırınca hafiften src= fonksiyonu göreceksiniz.Onun önündeki linke çift tıklıyoruz ve aşağıdaki görüntüyü elde ediyoruz.

İnstagram masaüstünde resim indirmek

 

Linke çift tıklayınca üstteki gibi görüntü elde etmiş oluyoruz.Bu adımda ise crtl + c’ye basarak bu linki kopyalıyoruz.Resimin asıl linki şuan elimizde olmuş oluyor.Resimi indirmek için yeni sekme açıp bu linki oraya yazıp git diyoruz.Resim açılıyor.Ardından resime sağ tıklayıp Resmi Farklı kaydet,resmi kaydet gibi seçeneklerden birine basıp resmi edinmiş olabiliyorsunuz.

İnstagram fotoğraf kaydetme işleminde yanılgıya sürükleyen kısım [Masaüstü]

Bu başlığı aslında yapabilecek arkadaşlarımızın yanılgıya düştüğü bölümden bahsetmek için açma gereksinimi duydum.Aslında önbelleğe alınan resmi gösteren orjinal olmayan resim linki srcset=” fonksiyonunun yanında yer alıyor.Bizim asıl istediğimiz resim linki ise bu fonksiyonun hemen altında src kısmının karşılığına gelen link.

İnstagram masaüstünde resim indirmek

Bu yazımızı görüntüleyen bazı kişiler instagram foto kaydet , instagram foto indir  ve instagram fotoğraf indir pc olarak aramışlar.

Bu yazımda sizlere instagram resim kaydetme işlemini anlattım. Böylelikle kolayca fotoğrafların kaliteli halini cihazınıza indirebileceksiniz.

İnstagram Canlı Yayını Özelliğine Altın değerinde Yenilik

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

1 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

  • Buna benzer aynı şekilde program kullanmadan internette herhangi bir videoyu indirme yöntemi vardı. Öğeyi denetle çok işe yarıyor bazı şeylerde 🙂