BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Çözüm IOS Teknoloji

Yavaşlayan iPhone Cihazınızı Canlandıracak Yöntemler – iPhone Hızlandırma Rehberi

iPhone hızlandırma yöntemleri

iPhone kullanıcılarının şikayette bulunduğu durumların başını çeken eski iPhone model telefonun yavaşlaması sorunsalı günümüz konularından, gündem oluşturan problemlerden birisi olarak son dönemlerde oldukça duyuluyor. Birçok web sitesinin sunduğuna göre iPhone hızlandırma programı, ios 11 hızlandırma tarzında saçmalıktan öteye gitmeyen öneriler üzerine sizlere iPhone hızlandırma yöntemleri sunacağız.

iPhone Hızlandırma Yöntemleri

Gündemden düşmeyen bu konu için birçok öneriler, varsayımlar ortaya atılsa da şuana kadar kanıtlanmış tek bir çözüm sağlayacak yöntem bulunuyor. Bizim yazımızda bahsedeceklerimiz daha çok cihazınızın yavaşlamasını yavaşlatacak etmenler olacak.

1. Pili değiştirmek, Cihazı Değiştirmekten Daha Mantıklı

Son dönemde yapılan birçok test sonucuna göre cihazınızın pilini değiştirmek, yeni bir iPhone modeline geçmenizi önleyebilir. Ömrünü daha hızlı bitiren bataryalar cihazın çalışırken sorunlar yaşamasına neden oluyor. Bunu iki görselle ifade etmekte fayda olacağının kanısındayım.

2. Cihazınızın Nefes Almasını Ona Boşluk Sağlayarak Yapın

Cihazınızın depolama alanını kontrol ettikten sonra, gereksiz olduğunu düşündüğünüzün resimlerinizi temizleyin veya başka bir cihaza aktarın. Konuşma mesajlarını, gereksiz müzikleri veya videoları da bu kervana katmayı unutmayın.

3. iPhone Yazılımının Güncelliği

Her ne kadar otoriteler bu konu hakkında sürekli güncel algısı yapsa da bu konuda tedbirli davranılması yönündeyim. Nitekim bu yavaşlamalar Apple merkezli ise bunu başarabilmelerinin yolu IOS yazılımına eski cihazın kaldıramayacağı düzeyde sistem yerleştirmek. Bu konuda tedbirli olmak, en azından bunu yapıp deneyimleyen insanlardan konu hakkında görüş almak cihazınızın ömrünü uzatmanızı sağlayabilir. Sizlerin de rastladığı üzere birçok sürüm bazen hatalı, buglarla dolu şekilde yayımlanabiliyor bu da size direk etki edebiliyor.

4. Size Düşman Olan Arka Plan Uygulamalarına Savaş Açma Vakti

Her uygulamayı yüklemek sizin bu konuda da problem yaşamanıza sebep olabiliyor. Uygulamaları kullanmaya başlamadan önce buna dair incelemeleri inceleyip ardından cihazınıza yüklemek cihazınızın ömrünü bir o kadar daha uzatmaktadır. Özellikle arka planda cihazın sistemini sömüren uygulamaları ayarlar kısmından bellek kullanımına göz atın.

5. Çerezlerinizi Temizleyin

Diğer adımlar gibi bu da size katkı verecek yöntemlerden. Bellek kullanımınızı sürekli olarak meşgul eden çerezleri temizleyerek onları sizi sömürmesini engelleyebilirsiniz. Cihazınızın ayarlarına girip “Genel” ayarlardan “Arka plan Uygulamalarını Yenile” butonuna basarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

6. Otomatik Olan Her Şeye Veda Edip, Telefonunuzu Kendiniz Yönetin

Otomatik güncellemeler oldukça can sıkıcı, başınıza problem almak için geçerli sebeplerdendir. Bunun gibi cron görevler cihazınızı siz kullanırken yazılıma teslim etmenize sebep olabilmektedir. Hem cihaz sağlığı hem de uygulamalarınızın sağlığı için güncellemeleri kendi kontrolünüze alıp; güncellemeden önce yeni gelen özelliklere, yorumlara göz atmayı unutmayın.

7. Grafik Ayarlarını Elden Geçirin

Yeni yazılım güncellemesiyle birlikte aramıza katılan Flash grafikler eski model iPhone’lerin kemiklerini sızlatabilir. Bunları düşük seviyeye çekerek cihazınızın acı çekmesine engel olabilirsiniz.

iPhone hızlandırma yöntemleri ile cihazınızı hızlandırabilecek, ömrünü daha da arttırabileceksiniz. Sizlerden ricamız iPhone hızlandırma programı 2017iPhone hızlandırma programı cydia tarzında şeylere itibar etmemeniz ve bunlardan telefonunuzu mümkün oldukça uzak tutmanız. Yoksa yaptığınız hiçbir çözüm sizin doğru yola ulaşmanızı sağlayamayacak. Haftalık olarak teknoloji gündemini takip edebilmek için Teknoloji Gündemi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji Gündemi Önerimiz:

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.