21 Nisan Cumartesi, 2018
Ana sayfa Teknoloji Bilgisayar Office Dosyalarını Programsız Açma Yolları

Office Dosyalarını Programsız Açma Yolları

3
office dosyalarını programsız açma yolları
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (3 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5,00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Microsoft Office hayatımızın her safhasına karşımıza çıkan, benim hiçbir şekilde işime yaramayacak diyemeyeceğiniz nadir üretimlerdendir. Çünkü başta bizim okuldaki basit sunumlar, ödevler için hayatımıza ilk adımını atan, kariyer hayatınız boyunca CV’de bilinmesi istenen, öğrenilmesi gereken ve sürekli ihtiyaç duyulan programlardır. Biz de daha önce Office’nin en oturaklı sürümü Office 2007 indir yazısının üzerine bunu indirmeden işinizi en azından kritik anlarda halledebilmenizi sağlayacak office dosyalarını programsız açma yollarına değineceğiz.

Bu yazımızda Word, Excel ve Powerpoint dosyalarının programsız nasıl çalıştırılabileceğini, düzenlenebileceğini veya oluşturulabileceğini anlatacağım.

Bilgisayarı sürekli kullanan biz webmaster bireyler ve diğer herkes düzenli periyotlarda bilgisayarlarını sıfırlama gereksinimi duyarlar. Bundan dolayı sürekli Microsoft Office indir işi ile pek uğraşmazlar. Hazırda bulunuyorsa kurulumu bile bazen biraz zaman alabilmektedir. Bu durumda acil bir işiniz ortaya çıkıp office dosyalarını programsız açma şansını da kollamak zorunda kalabiliyoruz. Bunu yapabilmenin iki online yöntemi var hem de tamamen ücretsiz. Dilerseniz daha fazla uzatmadan bunlardan bahsetmeye başlayalım.

Online Yollar ile Office Dosyalarını Programsız Açma

Bunu yapabilmek için size iki birbirinden farklı yoldan bahsedeceğiz. İkisi de bildiğimiz şirketler ama belki de bu özellikleri karşılaşmanız bu zamana kadar nasip olmamış olabilir. Online olarak Office dosyalarını açtığınızda normal program olarak desteklenen her türlü uzantılı dosyayı açabilir ve istediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Google Drive

Google Drive web alanında ücretsiz hizmet de veren en iyi yedekleme servislerinin başında gelebilmektedir. Zaten neredeyse her bireyin sahip olduğu bir google hesabı ile erişebildiğiniz bu serviste, size verilen ücretsiz 15 GB depolama alanı ile dilediğiniz dosyanızı güvenlik ve her yerden ulaşılabilir düzeyde yedekleme şansına sahipsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Drive diğer birçok google servisine de yardımcı olabilmektedir. Örneğin normalde mail gönderimi yaparken en fazla 25 MB boyutunda dosya eki eklenebilirken, bu boyutu Google Drive yardımı ile arttırarak gönderme imkanı sağlıyor. Dilerseniz fazla uzatmadan konumuza dönüp Google drive ile office dosyalarını programsız açma işlemini gerçekleştirelim.

Google drive ile office dosyalarını programsız açma

Google Drive servisine giriş yaptıktan sonra soldan “Yeni” butonuna basıp açılan seçeneklerden Google Dökümanlar‘ı kullanarak, Word dosyalarını -.docx uzantılı dosyalar-, Google E-Tablolar‘ı kullanarak, Excel dosyaları -yani .xlsx uzantılı dosyalar-, Google Slaytlar‘ı kullanarak da Powerpoint dosyalarınızı -yani .pptx uzantılı dosyalar- oluşturabilirsiniz. Var olan dosyaları düzenlemek için dosyayı Google Drive’a yükleyip onu açmanız yeterli olacaktır.

 

Microsoft Onedrive

Google‘ın servisinden sonra belki de burayı okumayacaksınız fakat belki de hotmail sevdalıları da bu durumdan faydalanmak ister diye değinmeden geçemedim. Aslında aynı mantık ile dosyalarınızı oluşturma ve düzenleme şansına sahipsiniz. Onedrive size Google Drive hizmetine oranla daha az depolama alanı veriyor. Bu da ücretsiz kullanımda 5 GB gibi oldukça düşük bir alan.

onedrive ile office dosyalarını programsız açma

Onedrive’a eriştikten sonra hesabınız var ise girip yapın, yoksa yeni bir hesap oluşturun. Ardından onedrive sayfasına girdiğinizde sizi yukarıdaki gibi bir ekran karşılayacak. Yeni butonuna basarak istediğiniz dosya türünden oluşturma veya düzenleme yapabilirsiniz. Word belgesi, Excel çalışma kitabı veya Powerpoint sunusu seçeneklerinden birine uğradığınızda bizim Microsoft Office‘nin bilgisayar sürümlerden aşina olduğumuz ekranla karşılaşacaksınız.

Office dosyalarını programsız açma normale göre daha sınırlı özelliklere sahip olsa da yine de işinizi kısa vadede halletmenize büyük olanak sağlayacaktır. Eğer yeterli vaktiniz var ve tüm özelliklerden yararlanmak istiyorsanız sizi Office 2007 indir yazımıza davet ediyoruz.

Office 2007 indir

Önceki İçerikTeknoloji Harikası Kuantum Bilgisayarı Nedir?
Sonraki İçerikWindows Bilgisayarı Otomatik Kapatma
2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
Paylaş

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

DMCA.com Protection Status