TTNet İnternet Hızlandırma Teknikleri

42
TTnet İnternet hızlandırma teknikleri
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (7 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 4,86, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

Türkiye üzerinde en geniş altyapıya sahip olması sayesinde en geniş kitleye de sahip olan TTNet, Türk Telekom’un Avea ile birleşmesine rağmen herhangi bir gelişim sarf etmedi. Geniş altyapısı sayesinde çok fazla kullanıcının tercih ettiği  TTNet’de yüksek hız paketine sahip olsanız bile internet hızlandırma teknikleri ihtiyacına uğramanız olası. Çünkü portlarında oldukça yoğun bir kullanım mevcut. Bu sebeple özellikle indirme ve yükleme hızlarında belirsiz yere olan hız düşüklüğü kullanıcıların canını sıkmakta. Adil kullanım kotasının dolmasından sonra gayet zor günler kullanıcıların hayatını zorlaştırıyor. Hele ki ay sonuna çok varsa. En azından bir nebze nefes aldıracak İnternet hızlandırma teknikleri nelermiş göz atalım.

TTnet İnternet Hızlandırma Teknikleri

TTNet DNS’leri Kullanın

TTNet DNS Adresleri Nelerdir?

Müşteri hizmetlerini her aradığınız hız ile ilgili bir sorun belirttiğinizde size direk olarak TTnet DNS ‘leri uygulamanızı ister. Bu DNS ‘ler şu şekilde;

– 195.175.39.39
– 195.175.39.40

Güncelleme;

Sponsorlu Bağlantılar

01.12.2016 tarihi itibariyle türk telekom dns adreslerini;

-195.175.39.49
-195.175.39.50

şeklinde güncellenmiştir.

Google DNS’lerini de Deneyin!

Üst bölümdeki dns adresleri ttnet hattının daha az yoğunluğa sahip olduğu bölgelerde etkin bir şekilde sabit bir pingle veya bağlantıyla işlerinizi halletmenizi sağlarken, google dns’ler hatların daha fazla yoğun olduğu bölgelerde yardımınıza koşabilir.

– 8.8.8.8
– 8.8.4.4

Dnsleri uygulamak için yukarıdaki görsellerin aynısını yapabilirsiniz.

DNS’leri Resetleyin

DNS ve değişken ip’yi resetlemek bazen hayat kurtaracak ping düşüşlerini sağlayabilmektedir. Özellikle fps tarzı oyunlarda drop yediğinizde bunu engellemenin en rahat yolları arasında. Bunu aşağıdaki dosyayı indirip ardından masaüstünde yönetici olarak çalıştırarak yapabiliriz.

DNS Resetleme Dosyasını İndir

Peki bu dosyanın içerisinde ne var diyorsanız onu da açıklayalım. Bildiğimiz cmd komutları yer almaktadır. Bu cmd komutları ile dns hafızasını anlık olarak boşaltabilirsiniz. Kolaylık olsun diye sizlere bir dosya ile sunduk.
Dosyanın içerisindeki komutlar;

@echo off
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
cls
echo DNS resetleme yapildi.
echo Cikis icin herhangibir tusa basin.
echo https://ahmetonursolmaz.com.tr iyi gunler diler.
pause

Modemi Sık Sık Resetleyin

Sürekli donup kalan bir sinyal emin olun işinizi zorlaştıracaktır. Bu yüzden modeminizi açıp kapatarak sinyalin yenilenmesi ve modemin daha etkin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz Ağın Şifresini Belli Aralıklarla Güncelleyin

Kablosuz ağın etrafınızdakiler tarafından izinsiz olarak kullanılabilmesi şifrenin kırılabilmesiyle mümkün. Başkalarının da sizin interneti kullanarak AKK ‘nın çabuk dolmasına ve sizle aynı anda kullanımında internette gözle görülür yavaşlamalar oluşabilir. Bunun önüne geçebilmek için kablosuz ağınızın şifresini ayda bir güncelleyin. Kablosuz Ağ Adını ve Şifresini Değiştirme yazımıza göz atarak kablosuz ağın bilgilerini güncellemeyi öğrenebilirsiniz.

Önceki İçerikGoogle Gizemleri
Sonraki İçerikAndroid Telefon Hızlandırma Teknikleri
2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
Paylaş

42 YORUMLAR

  • Tabii mevcut elimde. Üst bölüme 212.252.114.8 numaralarını girmelisiniz.Altta ki kutucuğa ise 85.29.26.8 numaralarını girmelisiniz.Bu şekilde uygulayarak süperonline de de hız kaybını önleyebilirsiniz.

  • Öyle aham şaham bir değişim elbette olmaz lakin indirme veya yükleme hızlarında fark edilecek düzeyde etki edebiliyor.Normal bağlantı hızınızda pek bir değişim olacağını sanmıyoruz bu ttnet internet hızlandırma teknikleri ni uyguladığınızda.

 1. İstediğinizi yapın bir işe yaramıyor artık. Adamlar tekel oldu ve herşeyi yönetebiliyorlar. Ülkemizde internet altyapısı diye birşey kalmadı. Port bile açamaz oldular. Bu yöntemlerde genel anlamda işe yaramıyor..

 2. benim suanda bir etki olmadı yada ben farketmedim ama biraz zaman alabilirmi gerçekleşmesi (birde benim durup dururken internet gidiyor az olsada virüs olabilirmi)

 3. Eskisi kadar hız konusunda problem yaşamıyorum ttnette alt yapılarımız değiştiği için. Sonunda yaptılar bir güzellik 🙂 AKK de gece 2 den 8 e kadar kalktığı için süper oluyor geceleri 🙂 ancak yinede hız konusunda sıkıntı yaşarsam yaşayan olursa bu dns adreslerini önereceğim sizin sayenizde.

 4. TTNET kendini ele veriyor bazı konularda adamlar alt yapı sağlayıcısı ve dah aöne çıkması gerekirken hizmeti yavaş tutup veya hizmeti sorunlu olup diğer firmalara yol açıyor ücüzü 🙁

 5. Cidden inanmadım … denedikten sonra hemen speed test cektim ve 1 2 mbps farketti bunu beklemiyordum bot yorum veya yan hesap değil! istiyen denesin
  TTNETİN BEN BURDAN*

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here