BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (11 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 4.91, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Çözüm Teknoloji

TTNet İnternet Hızlandırma Teknikleri

TTnet İnternet hızlandırma teknikleri

Türkiye üzerinde en geniş altyapıya sahip olması sayesinde en geniş kitleye de sahip olan TTNet, Türk Telekom’un Avea ile birleşmesine rağmen herhangi bir gelişim sarf etmedi. Geniş altyapısı sayesinde çok fazla kullanıcının tercih ettiği  TTNet’de yüksek hız paketine sahip olsanız bile internet hızlandırma teknikleri ihtiyacına uğramanız olası. Çünkü portlarında oldukça yoğun bir kullanım mevcut. Bu sebeple özellikle indirme ve yükleme hızlarında belirsiz yere olan hız düşüklüğü kullanıcıların canını sıkmakta. Adil kullanım kotasının dolmasından sonra gayet zor günler kullanıcıların hayatını zorlaştırıyor. Hele ki ay sonuna çok varsa. En azından bir nebze nefes aldıracak İnternet hızlandırma teknikleri nelermiş göz atalım.

Türk Telekom İnternet Hızlandırma

TTNet DNS’leri Kullanın

TTNet DNS Adresleri Nelerdir?

Müşteri hizmetlerini her aradığınız hız ile ilgili bir sorun belirttiğinizde size direk olarak TTnet DNS ‘leri uygulamanızı ister. Bu DNS’ler şu şekilde;

– 195.175.39.39
– 195.175.39.40

Güncelleme;

01.12.2016 tarihi itibariyle türk telekom dns adreslerini;

-195.175.39.49
-195.175.39.50

şeklinde güncellenmiştir.

İnternet Hızlandırma Teknikleri

Google DNS’lerini de Deneyin!

Üst bölümdeki dns adresleri ttnet hattının daha az yoğunluğa sahip olduğu bölgelerde etkin bir şekilde sabit bir pingle veya bağlantıyla işlerinizi halletmenizi sağlarken, google dns’ler hatların daha fazla yoğun olduğu bölgelerde yardımınıza koşabilir.

– 8.8.8.8
– 8.8.4.4

Dnsleri uygulamak için yukarıdaki görsellerin aynısını yapabilirsiniz.

DNS’leri Resetleyin

DNS ve değişken ip’yi resetlemek bazen hayat kurtaracak ping düşüşlerini sağlayabilmektedir. Özellikle fps tarzı oyunlarda drop yediğinizde bunu engellemenin en rahat yolları arasında. Bunu aşağıdaki dosyayı indirip ardından masaüstünde yönetici olarak çalıştırarak yapabiliriz.

DNS Resetleme Dosyasını İndir

Peki bu dosyanın içerisinde ne var diyorsanız onu da açıklayalım. Bildiğimiz cmd komutları yer almaktadır. Bu cmd komutları ile dns hafızasını anlık olarak boşaltabilirsiniz. Kolaylık olsun diye sizlere bir dosya ile sunduk.
Dosyanın içerisindeki komutlar;

@echo off
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
cls
echo DNS resetleme yapildi.
echo Cikis icin herhangibir tusa basin.
echo https://ahmetonursolmaz.com.tr iyi gunler diler.
pause

Modemi Sık Sık Resetleyin

Sürekli donup kalan bir sinyal emin olun işinizi zorlaştıracaktır. Bu yüzden modeminizi açıp kapatarak sinyalin yenilenmesi ve modemin daha etkin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz Ağın Şifresini Belli Aralıklarla Güncelleyin

Kablosuz ağın etrafınızdakiler tarafından izinsiz olarak kullanılabilmesi şifrenin kırılabilmesiyle mümkün. Başkalarının da sizin interneti kullanarak AKK(Adil Kullanım Kotası)’nın çabuk dolmasına ve sizle aynı anda kullanımında internette gözle görülür yavaşlamalar oluşabilir. Bunun önüne geçebilmek için kablosuz ağınızın şifresini en az ayda bir güncelleyin. Kablosuz Ağ Adını ve Şifresini Değiştirme yazımıza göz atarak kablosuz ağın bilgilerini güncellemeyi öğrenebilirsiniz.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

45 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.