Teknoloji Gündemi

 

Teknoloji Haberleri » 26 Şubat-4 Mart

03.03.2018 GitHub yine ayakta kaldı

Tarihinin en büyük siber saldırısına uğrayan ve bu saldırıda saniyede yaklaşık 1.35 terabitlik trafik almasına rağmen ufak bir bağlantı hatası bile yaşanmadı. Bu da önlem alındığında her şeyin önüne geçilebileceğini gösteriyor.

03.03.2018 Nokia küllerinden doğuyor

MWC 2018‘in yaptığı anket ile telefon dünyasının lideri konumundan; akıllı telefon dalgasıyla birlikte dibe vuran Nokia, hala yaşadığını ve Samsung, Google ve Apple‘ın başına çok fazla dert açacak gibi duruyor.

03.03.2018 Responsive tasarımın telif hakkını aldığını iddaa eden bir firma mobil uyumlu sitelere dava açmaya hazırlanıyor

Web sitelerinin her ekrana uyumlu olarak ziyaretçilere gösterilmesini sağlayan responsive tasarım, bir firma tarafından telif hakkı alındığı belgelerle gösterilerek bunu kullanan web sitelerine dava açmaya hazırlanıyor.

03.03.2018 Slack uygulamasına karşın, Google Hangouts Chat geliyor

Kurumsal bir bakış açısı bulunan Slack’a rakip olarak yakın zamanlarda devre dışı kalan Hangouts’un yerine Hangouts Chat geliyor.

21.02.2018 Türksat SD Yayınlardan Desteğini çekip, Tüm yayınları HD’ye geçirecek

4K gibi HD’den de yüksek kaliteli yayınların çoğunluğa ulaşması ile birlikte yeresel olan SD yayını yapımına devam eden yayınlar Türksat uydusu tarafından desteklenmeyecek. Diğer uygular yardımı ile kanal listesinde izlemeye devam edebileceksiniz.

E-Devlet, sonunda soyumuzu da listeleyebiliyor

Neredeyse resmi dairelerde yapılabilecek tüm işlemleri tek bir sistem altında toplamayı başaran E-devlet’de Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti ile 1800’lü yıllara kadar soy ağacınızı görüntüleyebiliyorsunuz.

Youtube GO, Türkiye’de de hizmet vermeye başladı

Youtube‘nin gizemli uygulaması Youtube GO, uzun süredir yayında olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde yayına Türkiye’de de açıldı. Youtube GO ile çevrimiçi iken uygulama içerisinde indirdiğiniz videoları çevrımdışı iken seyredebiliyorsunuz. Üstelik bu videoları SD kartınıza da kaydetme avantajına sahipsiniz.

Elon Musk 3’te 2 Yaptı

Tesla Motor ve SpaceX firmalarının sahibi Elon Musk, kendi elektrikli arabasını dün gece TS ile 23:58’de uzaya gönderdi. Roketin boosterlarından 2’si düz biçimde geri inerken, 3. olan denizde bir gemiye inmesi yerine suya çakıldı. Elektrikli arabanın 6 ay içerisinde Mars yörüngesine ulaşması bekleniyor.

PTTMessenger Herkese Açık Olmayacak

Başbakan Binali Yıldırım’ın bile canlı yayında test ettiği, memnuniyetle karşıladığı PTTMessenger uygulamasının sadece kurumlar tarafından kullanılabileceği ortaya çıktı.

Instagram Hikayelerine GIF desteği geldi

Video ve çeşitli gösterimlere ev sahipliği yapan Instagram Story’e GIPHY ile yapılan anlaşma sonrası GIF desteği geldi.

Google, Çin’in kendisine yaptığı yasaklara rağmen Çin’de 3. ofisini açtı

Kendi arama motorunu kullanmada inatçı olan Çin, Google‘a erişim engeli koymasına rağmen Google Çin’in 3. büyük şehri Shenzen’de yeni bir ofis açıldığını doğruladı.

Yapı kredi, Kuveyt Türk ve Fibabank bitcoine yasak koydu

Kaynağı belli olmayan ve merkeze bağlılığı bulunmayan bitcoinin üzerindeki şüpheler sebebiyle yine geleceğe ulaşmak, araştırmak, geliştirmek yerine yasak getirildi.

Elektrikli araba üretim devi Tesla’nın Türkiye temsilcisi Gersan oldu

Bilindiği üzere geçenlerde Ankara’ya Cumhurbaşkanı ile görüşme yapan Elon Musk’ın şirketi elektrikli araba üretiminde büyük başarılara imza atan Tesla’nın Türkiye temsilciğini Gersan üstlendi.

KİM Market Zincirinden Artık İninal Kart Edinebileceksiniz

Aldığı ek ücretler sebebiyle pek fazla yarışamayan İninal kart, Migros marketlerinde satışından sonra artık KİM marketlerinde de satışta olacak.

Çiftlik Bank CEO’su şirketin tüm hisselerini devretti

Bakanlık tarafından incelemeye alınan Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın şirketin hisselerin tamamını Kıbrıs’ta bulunan bir fame game studios adlı şirkete devretti.

Diyarbakır Dicle’de en az bir fabrika kadar kaçak elektrik kullanan evlerde Bitcoin Madenciliği yapıldığı ortaya çıktı.

Bilindiği üzere Bitcoin‘inin popülerliği gittikçe artıyor. Son günlerde herkesin gözdesi Bitcoin için gereken elektrik kaynağını kaçak elektrik kullanımıyla bulan madenciler Diyarbakır Dicle’de kaçak elektrik kullanarak bitcoin madenciliği yaptı.

Bitcoin Sarsıntı Yaşadı

Uzun süredir yükselişte olan Bitcoin, kısa bir düşüş sonrası tekrardan 15 Bin Doları aştı.

Eski Model iPhone’leri Apple mı yavaşlatıyor?

Eski model iPhone’lerin yavaşlaması ile ilgili konular bir süredir gündeme oturmakta, birçok otorite bunu iPhone’nin bilerek yaptığı, yeni cihazları almaya teşvik olduğu konusunda yorum yapmaya başladılar. Bundan kurtulmak için birçok yöntem mevcut. Sizin için hazırladığımız iPhone hızlandırma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Instagram Beta Başvuruları Devam Ediyor

Facebook ve WhatsApp yönetici ekibinin elindeki Instagram’da da beta kullanıcı alımları başladı. Beta kullanıcıları aynı WhatsApp’da olduğu gibi gelecek yenilikleri test etmek için ilk güncellemeleri telefonlarında test edebilecekler.

PubG  Sonunda Optimizasyon Yapma Kararı Aldı

Sevilen ve uzun süredir sürekli kullanıcı artışı yaşayan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yönetimi Bluehole, oyuna gelen yeniliklerin optimize yapılmadan sunulması yönünden eleştiriliyordu. Oyunun asıl sürüme gelmesi ile birlikte optimizasyon yapılacağını duyurdu.

Google Drive Masaüstü Uygulamaları Kapanıyor

Birçok yeni alternatif sunan Google, Drive isimiyle tüm platformlarda yer alan uygulamanın masaüstünü uygulamasını yayından kaldırıyor.

[/vc_column_text][vc_column_text custom_title=”Son Güncelleme” block_template_id=”td_block_template_3″]

08.02.2018
24.01.2018
15.01.2018
02.01.2018
28.12.2017

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text custom_title=”Teknoloji Gündemi Politikamız” block_template_id=”td_block_template_3″]

Doğruluğu kanıtlanmış, merak uyandıracak teknoloji ortamından en güncel haberlerin paylaşılacağı sayfamıza haftalık güncelleme yapacağız.

[/vc_column_text][td_block_ad_box spot_id=”sidebar” custom_title=”Reklam” block_template_id=”td_block_template_3″][td_block_7 category_id=”815″ custom_title=”Teknoloji Gündemi’nden Göz Atmanız Gerekenler” block_template_id=”td_block_template_1″ ajax_pagination=”load_more”][/vc_column][/vc_row]