25 Şubat Pazar, 2018

Teknoloji Gündemi

21.02.2018 Türksat SD Yayınlardan Desteğini çekip, Tüm yayınları HD’ye geçirecek.

4K gibi HD’den de yüksek kaliteli yayınların çoğunluğa ulaşması ile birlikte yeresel olan SD yayını yapımına devam eden yayınlar Türksat uydusu tarafından desteklenmeyecek. Diğer uygular yardımı ile kanal listesinde izlemeye devam edebileceksiniz.

E-Devlet, sonunda soyumuzu da listeleyebiliyor

Neredeyse resmi dairelerde yapılabilecek tüm işlemleri tek bir sistem altında toplamayı başaran E-devlet’de Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti ile 1800’lü yıllara kadar soy ağacınızı görüntüleyebiliyorsunuz.

Youtube GO, Türkiye’de de hizmet vermeye başladı

Youtube‘nin gizemli uygulaması Youtube GO, uzun süredir yayında olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde yayına Türkiye’de de açıldı. Youtube GO ile çevrimiçi iken uygulama içerisinde indirdiğiniz videoları çevrımdışı iken seyredebiliyorsunuz. Üstelik bu videoları SD kartınıza da kaydetme avantajına sahipsiniz.

Elon Musk 3’te 2 Yaptı

Tesla Motor ve SpaceX firmalarının sahibi Elon Musk, kendi elektrikli arabasını dün gece TS ile 23:58’de uzaya gönderdi. Roketin boosterlarından 2’si düz biçimde geri inerken, 3. olan denizde bir gemiye inmesi yerine suya çakıldı. Elektrikli arabanın 6 ay içerisinde Mars yörüngesine ulaşması bekleniyor.

PTTMessenger Herkese Açık Olmayacak

Başbakan Binali Yıldırım’ın bile canlı yayında test ettiği, memnuniyetle karşıladığı PTTMessenger uygulamasının sadece kurumlar tarafından kullanılabileceği ortaya çıktı.

Instagram Hikayelerine GIF desteği geldi

Video ve çeşitli gösterimlere ev sahipliği yapan Instagram Story’e GIPHY ile yapılan anlaşma sonrası GIF desteği geldi.

Google, Çin’in kendisine yaptığı yasaklara rağmen Çin’de 3. ofisini açtı

Kendi arama motorunu kullanmada inatçı olan Çin, Google‘a erişim engeli koymasına rağmen Google Çin’in 3. büyük şehri Shenzen’de yeni bir ofis açıldığını doğruladı.

Yapı kredi, Kuveyt Türk ve Fibabank bitcoine yasak koydu

Kaynağı belli olmayan ve merkeze bağlılığı bulunmayan bitcoinin üzerindeki şüpheler sebebiyle yine geleceğe ulaşmak, araştırmak, geliştirmek yerine yasak getirildi.

Elektrikli araba üretim devi Tesla’nın Türkiye temsilcisi Gersan oldu

Bilindiği üzere geçenlerde Ankara’ya Cumhurbaşkanı ile görüşme yapan Elon Musk’ın şirketi elektrikli araba üretiminde büyük başarılara imza atan Tesla’nın Türkiye temsilciğini Gersan üstlendi.

KİM Market Zincirinden Artık İninal Kart Edinebileceksiniz

Aldığı ek ücretler sebebiyle pek fazla yarışamayan İninal kart, Migros marketlerinde satışından sonra artık KİM marketlerinde de satışta olacak.

Çiftlik Bank CEO’su şirketin tüm hisselerini devretti

Bakanlık tarafından incelemeye alınan Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın şirketin hisselerin tamamını Kıbrıs’ta bulunan bir fame game studios adlı şirkete devretti.

Diyarbakır Dicle’de en az bir fabrika kadar kaçak elektrik kullanan evlerde Bitcoin Madenciliği yapıldığı ortaya çıktı.

Bilindiği üzere Bitcoin‘inin popülerliği gittikçe artıyor. Son günlerde herkesin gözdesi Bitcoin için gereken elektrik kaynağını kaçak elektrik kullanımıyla bulan madenciler Diyarbakır Dicle’de kaçak elektrik kullanarak bitcoin madenciliği yaptı.

Bitcoin Sarsıntı Yaşadı

Uzun süredir yükselişte olan Bitcoin, kısa bir düşüş sonrası tekrardan 15 Bin Doları aştı.

Eski Model iPhone’leri Apple mı yavaşlatıyor?

Eski model iPhone’lerin yavaşlaması ile ilgili konular bir süredir gündeme oturmakta, birçok otorite bunu iPhone’nin bilerek yaptığı, yeni cihazları almaya teşvik olduğu konusunda yorum yapmaya başladılar. Bundan kurtulmak için birçok yöntem mevcut. Sizin için hazırladığımız iPhone hızlandırma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Instagram Beta Başvuruları Devam Ediyor

Facebook ve WhatsApp yönetici ekibinin elindeki Instagram’da da beta kullanıcı alımları başladı. Beta kullanıcıları aynı WhatsApp’da olduğu gibi gelecek yenilikleri test etmek için ilk güncellemeleri telefonlarında test edebilecekler.

PubG  Sonunda Optimizasyon Yapma Kararı Aldı

Sevilen ve uzun süredir sürekli kullanıcı artışı yaşayan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yönetimi Bluehole, oyuna gelen yeniliklerin optimize yapılmadan sunulması yönünden eleştiriliyordu. Oyunun asıl sürüme gelmesi ile birlikte optimizasyon yapılacağını duyurdu.

Google Drive Masaüstü Uygulamaları Kapanıyor

Birçok yeni alternatif sunan Google, Drive isimiyle tüm platformlarda yer alan uygulamanın masaüstünü uygulamasını yayından kaldırıyor.

Son Güncelleme

08.02.2018
24.01.2018
15.01.2018
02.01.2018
28.12.2017

Teknoloji Gündemi Politikamız

Doğruluğu kanıtlanmış, merak uyandıracak teknoloji ortamından en güncel haberlerin paylaşılacağı sayfamıza haftalık güncelleme yapacağız.

Reklam

DMCA.com Protection Status