BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
İncelemeler Webmaster Wordpress

Access Watch Eklentisiyle Trafiğinizi Yönetin – Türkçe Yama

access watch

Türkiye’de fazla tercih edilmeyen lakin global pazarda kullanımı oldukça fazla olan bir eklentiyi inceleyeceğiz.Oldukça “muhteşem” grafiklere sahip, rakiplerine oranla daha az kaynak kullanan Access Watch eklentisi ayda 100,000 isteğe kadar ücretsiz kullanabileceğiniz kullanışlı wordpress eklentileri arasında yer alıyor.

Yapımcılarının tasarıma verdiği önemi kullanışlılığıyla birleştirdiklerinde gerçekten kullanılması gereken eklentiler arasına girebiliyor.Ne yazık ki türkçe desteği bulunmuyor fakat ilerleyen süreçlerde kullanımının artmasına bağlı olarak gelebileceğini düşünüyoruz.(Tarafımızca yapıldı,yazının en alt kısmında 😉 )Dilerseniz eklentinin ne işe yaradığını,nasıl kullanıldığını ve amaçlarını sizlere aktaralım.

Access Watch eklentisi ne işe yarar?

Web sitenizin yabancı lokasyondan veya yerli lokasyondan aldığı spam trafiği,dış lokasyonlardan aldığı ping saldırılarını ve lokasyon çerçevesinde sitenizi ziyaret edenleri inceleyebilir,derleyebilirsiniz.Belki de en çok kullanılan web site analiz araçlarından Google Analytics,Yandex metrica gibi araçlarında kontrol edemediği veya tespit edemediği verileri göz altına alabilirsiniz.

Ayrıca harika grafiklerle donatılmış bu eklenti de insan ve robot kullanıcıları tespit ederek net trafiğinizin ne kadar kısmı bot, ne kadarı gerçek kullanıcı olduğunu parçalayarak sizin yanılgıya düşmenizi engellemektedir.Biliyorsunuz ki ne kadar akıllı algoritmaya sahip olsa da Google Analytics bu ayrımı yapamamakta.

Access Watch eklentisi Neler Yapar?

– Spam trafiğin ölçülmesi, hangi lokasyonda geldiğinin derlenmesi
– Spam Botları Engelleme
-Şüpheli xml-rpc istekleri (spam, saldırılar)
– Spam ip adreslerini listeleyerek htaccess yardımıyla engelleme
– Reklam giderlerinizin ve gelirlerinizin minimize olarak yapılandırılması
– Tema, eklenti ve sayfa zaafiyetleri
– Sitenizi ziyaret eden örümcekler, botlar ve gerçek ziyaretçilerin analizi.
gibi ve arttırılabilir seçenekler ile iyileştirme sağlayabilirsiniz.

Bunlar çerçevesinde size ciddi bir cpu karı ortaya koyan bu eklenti spam hitleri temizleyerek fazladan kullanılan veriyi tamamen dışarı savurup atmaktadır.Adını daha önce telaffuz etmediğiniz birçok spam botu (  belenus, janus,spam Imperia, mars,rajanit, scarroll) engelleyerek ne kadar size uğradığını tespit edebilmektedir.

Access Watch eklentisi Ne kadar CPU kullanır?

En çok merak edilen başlık da bu aslında.Birçok wordpress analiz araçları siteyi tamamen ağırlaştırarak,tabloları ağzına kadar şişirmektedir.Lakin yapılan birkaç test sonrası Access Watch eklentisinin diğer aynı amaçla oluşturulmuş analiz eklentilerine nazaran daha verimli olduğu tespit edildi.Özellikle verileri bizim veritabanımız yerine Access Watch sunucularında barındırması ile veritabanı yorgunluğuna sebep olmuyor.Bu yönüyle de oldukça ilgi çekici.

Eklenti bu kadar çalışıp ettikten sonra size de birkaç şey düşüyor tabi.Analiz sonuçlarını ölçüp, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra sitenize göre bir data oluşturarak sitenizi kullanan kullanıcıların deneyimlerini arttırmak ve sitenize yaptığınız seo uygulamalarının daha verimli getiri getirmesini sağlayabilirsiniz.Bu şekilde daha karlı bir pazarlama ve reklam giderlerine sahip olabilirsiniz.

Access Watch eklentisi Şimdi Türkçe!!

Yazımızın başında Türkçe desteğinin bulunmadığını dile getirmiştik.Bu denli kullanışlı ve bir o kadar güzel eklenti için Türkçe çeviri bizzat tarafımızda yapılmış,eklenti sahibine iletilmiştir.Eklenti sayfasında güncellenene kadar buradan indirebilirsiniz.

%97 Türkçe’dir.  Eklenti Türkçesi İndir(Tıkla)

Eklenti Sayfasına gitmek için Tıklayınız
access watch

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

6 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

    • Belirttiğimiz gibi malesef sayfaya hangi kelimelerden ulaşıldığından bahsetmiyor fakat sizin kendi özelleştirmeniz ile günlük veya aylık periyot olarak kontrol edebilirsiniz. Access Watch eklentisi aslında zararlı hitleri, botları, hitleri birbirinden ayırmada kullanılıyor. Ayrıca hitlerin zararlı olanlarını da elbette engelliyor, bir nevi güvenliğini de sağlıyor ama sizin bahsettikleriniz ileri düzey analiz yapan google analytics sistemi. Haliyle google’dan bu konuda daha iyi olamaz 🙂