Youtube Arka Planda Müzik Dinleme

2
youtube arka planda müzik dinleme

Hepimizin malumu youtube arka planda müzik dinleme sorunu, Spotify gibi müzik dinlemeyi sağlayan uygulamaların yeni çıkan veya oldukça eski müziklerin tam lisansını alamamasıyla birlikte mp3 dönüştürmeye yönelen kullanıcılar yüzünden daha da belirgin hale geliyor. Özellikle YouTube’nın son zamanlarda mp3 dönüştürme sitelerine karşı aldığı tedbirler ile birçok mp3 dönüştürme sitesinin kapanması da bu sorunun güçlenmesine sebep olan etkenlerden. Açık olan mp3 dönüştürme amacıyla devam eden sitelerin ara ara bağlantı problemleri içermesi ve işimizi tam anlamıyla giderememesi de bu durumu açıkça destekleyen sorunlar.

Müzik platformlarından bulamadığımız müzikleri ilk olarak YouTube’den edinme aşamasında sürekli olarak istenen ama yerine gelmeyen youtube uygulamasını arka plana aldığımızda müziğin durması problemini Red ile çözen YouTube bunu da aboneliliğe bağlayıp oldukça el yakan tutarlara pazarlayınca yine de pek ilgi göremedi.

Android ve iOS kullanıcılarının youtube arka planda müzik dinleme sorununu abonelik almadan çözebilmesinin tek yolu da az sonra bahsedeceğimiz adımları uygulamak.

iOS Youtube’den Arka Planda Müzik Nasıl Dinlenir?

1. Dolphin tarayıcısını açın. Eğer telefonunuzda yoksa Apple Store’den Dolphin’i indirin.

2. Tarayıcıdan youtube.com adresine girin.

3. Sesini dinlemek istediğiniz videoyu bulun ve çalıştırın.

4. Dolphin tarayıcısından home tuşuna basarak çıkın ve iOS’dan gelen isteği kabul ederek müziği dinlemeye başlayabilirsiniz.

Android Youtube’den Arka Planda Müzik Nasıl Dinlenir?

1. Telefonunuzdan google chrome tarayıcısına giriş yapın. Ardından youtube.com adresine girin.

2. Youtube’ye giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümden üst üste üç noktaya tıklayıp gelen penceredeki seçeneklerde “Masaüstü sitesini iste” sekmesine tıklayın.

3. Sayfanın açılmasıyla dinlemek istediğiniz müzik videosunu açın ve oynat butonuna basın.

4. Ardından bildirim sekmesinde youtube size bildirim gönderme isteğinde bulunursa (daha önce kabul etmişseniz gelmemesi gayet normal) kabul edin.

5. En son adımımızda yapılacak olan ise google chrome tarayıcısını arka plana almak. Arka plana aldığınızda dinlemek istediğiniz müzik duracak fakat bildirim sekmesinden müziği tekrar başlatabilme şansına sahipsiniz.

Bu adımları uygulayarak Youtube Red aboneliğine sahip olmadan arka planda videonun müziğini dinleyebilirsiniz. Uzun araştırmalarımız sonucu internette bu adımlar dışında başka bir yol bulunmuyor.

Beğenebileceğiniz Android Instant Apps Nedir başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]


2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here