BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Android Çözüm IOS Teknoloji Uygulamalar

Youtube Arka Planda Müzik Dinleme

youtube arka planda müzik dinleme

Youtube arka planda müzik dinleme sorunu; Spotify gibi müzik dinlemeyi sağlayan uygulamaların yeni çıkan veya oldukça eski müziklerin tam lisansını alamamasıyla birlikte mp3 dönüştürmeye yönelen kullanıcılar yüzünden, daha da belirgin hale geliyor. Özellikle YouTube’nın son zamanlarda mp3 dönüştürme sitelerine karşı aldığı tedbirler ile birçok mp3 dönüştürme sitesinin kapanması da bu sorunun güçlenmesine sebep olan etkenlerden. Açık olan mp3 dönüştürme amacıyla devam eden sitelerin ara ara bağlantı problemleri içermesi ve işimizi tam anlamıyla giderememesi de bu durumu açıkça destekleyen sorunlar. Dilerseniz fazla uzatmadan youtube arka planda müzik dinleme konusunda püf noktalarını iletelim.

Müzik platformlarından bulamadığımız müzikleri ilk olarak YouTube‘den edinme aşamasında, sürekli olarak istenen ama yerine gelmeyen youtube uygulamasını arka plana aldığımızda müziğin durması problemini Red ile çözen YouTube, bunu da aboneliliğe bağlayıp oldukça el yakan tutarlara pazarlayınca yine de pek ilgi göremedi.

iOS Youtube’den Arka Planda Müzik Nasıl Dinlenir?

1) Dolphin tarayıcısını açın. Eğer telefonunuzda yoksa Apple Store‘den Dolphin veya Google Chrome’yi indirin.

2) Tarayıcıdan youtube.com adresine girin.

3) Sesini dinlemek istediğiniz, arka planda çalıştırmak istediğiniz videoyu bulun ve çalıştırın.

4) Dolphin ve bulunduğunuz tarayıcısında home tuşuna basarak çıkın ve iOS’dan gelen isteği kabul ederek müziği dinlemeye başlayabilirsiniz.

Android Youtube’den Arka Planda Müzik Nasıl Dinlenir?

Android Program Kullanmadan Arka planda çalıştırma

1) Telefonunuzdan google chrome tarayıcısına giriş yapın. Ardından youtube.com adresine girin.

2) Youtube’ye giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümden üst üste üç noktaya tıklayıp gelen penceredeki seçeneklerde “Masaüstü sitesini iste” sekmesine tıklayın.

3) Sayfanın açılmasıyla dinlemek istediğiniz müzik videosunu açın ve oynat butonuna basın.

4) Ardından bildirim sekmesinde youtube size bildirim gönderme isteğinde bulunursa (daha önce kabul etmişseniz gelmemesi gayet normal) kabul edin.

5) En son adımımızda yapılacak olan ise google chrome tarayıcısını arka plana almak. Arka plana aldığınızda dinlemek istediğiniz müzik duracak fakat bildirim sekmesinden müziği tekrar başlatabilme şansına sahipsiniz.

Harici Uygulama ile Android Youtube Arka Planda Müzik Dinleme

Elle yapılan adıma göre gayet pratik ve oldukça kullanışlı bir yöntem de Stream uygulamasını kullanarak youtube videolarını izleme. Google Play‘ı kullanarak Stream: Bedava YouTube müziği isimli uygulamayı bulup, indiriyoruz. Uygulamada istediğiniz videoyu açıp, videoyu oynatma bölümünden arka plana, küçük ekran şekliyle alabilirsiniz.

Youtube arka planda müzik dinleme problemi konusunda bu adımları uygulayarak Youtube Red aboneliğine sahip olmadan arka planda videonun müziğini dinleyebilirsiniz. Uzun araştırmalarımız sonucu internette bu adımlar dışında başka bir yol bulunmuyor. Tabi ki bireysel olarak kullandığınız yöntemleri iletişim adresimizden bize bildireiblirsiniz.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

2 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.