BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (4 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 4.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Bilgisayar Çözüm Teknoloji

Akıllı Tahta Korumaları Kaldırma

Akıllı Tahta Korumaları Kaldırma

Okulda ki akıllı tahtalar meb tarafından oldukça birçok programla korumaya alınmış ve birçok da şifre ile bu korumalar sağlamlantırılmıştır.

Bu korumaların en serti olan Net Support bizim masaüstünde klasör oluşturmamızı dahi engeller.Denetim masasına erişim,masaüstü fotoğrafı değiştirme,program kurma gibi birçok işlevi yerine getirmemizi engeller.Bizde o programın aktifliğini kapatmak ve erişimi sınırsız hale getirmek için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Önce çalışan Net Support programına sağ alttan sağ tıklayıp “Deactive” tuşuna basarak gelen ekranda ki Deactive code kutusuna vesdijm@n1453 yazarak programın aktifliğini kapatıyoruz.

Böylece artık erişimi sınırsız hale getiriyoruz.Özellikle Akıllı Tahtada Denetim Masasına Girme ve Akıllı Tahtada Klavyeyi Q Klavye yapmak ‘da artık kolaylaşıyor.Ama Net Support her akıllı tahtayı açtığımızda açılacak ve engeline devam edecek.Bunu da engellemek için Denetim Masasına girip Program ve Özellikler alanından NetSupport Manager ve Net Support ‘u kaldırmamız yetiyor.Bundan sonra tahtanızın sınırına uğramadan takılabilirsiniz.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

8 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.