İnstagram Harita Özelliği Kalktı

0
instagram-hikaye-ozelligi-kalkti
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (Henüz kimse oy kullanmamış. İlk kullanan olmak ister misin?)
Loading...

İnstagram Harita Özelliği Kalktı !

İnstagram harita özelliği kalktı hemde 2 Aralık’ta.İnstagram’ın ilk sahibinin elindeykenden tutun ilk geliştirildiği güne kadar başa gittiğimizde bulunan özelliği gönderilerinizi paylaşırken bulunduğunuz yeri etiketlediğinizde profilinizde ki sekmelerden ulaşabildiğiniz kişiye özel haritada bu yer beliriyor ve gittiğiniz yerler harita üzerinde konumlanmış oluyordu.Böylece birisi profilinizde ki bu sekmeye göz attığında seyahat ettiğiniz yerlere rahatça bakabiliyordu.
İnstagram kullanıcıları tarafından fazla kullanılmayan bu özellik nitekim pek işe yaramasa da az önce bahsettiğimiz konularda işimizi kolaylaştırıyordu.
İnstagram’da fazla rağbet görmeyen bu özelliğin yeniliklerin önüne geçmesini engellemek için yani eklenen sistemsel bir yenilikte bu özellikte oluşabilecek hatalarla uğraşmak yerine yenilikleri geliştirmeyi amaçlıyor.Bunun temel nedenlerinden biri de yazın ortalarında snapchatten özenilerek getirilen hikaye paylaşma avantajını daha da geliştirmek.Çünkü bu hikaye özelliği geldiğinden bu yana serileşen güncellemeler ve sürekli gelen güncellemeler de yeni birşeylerin eklenmesi gerçekten birçok diğer sistemsel özelliklerin ters tepmeden sorun oluşturmadan kullanılabiliyor olması inanılmaz üzeri bir başarı olduğunu hepimiz kavrayabiliyoruz. Nitekim İnstagram‘dan yapılan açıklamada asıl hedefleri olan hikaye özelliğine odaklanmalarını sağlamak için böyle bir adım atıldığı belirtiliyordu.

Bana sorarsanız İnstagram‘a gelebilecek en büyük yenilik olan instagram hikaye paylaşımı özelliği nin diğer sistemsel işlevsel özelliklere oranla oldukça baskın olduğunu düşünüyorum ki atılan bu adımı da desteklemekteyim.

Önceki İçerikSteam Oyunlarında Mikrofon Sorunu
Sonraki İçerikÜnlü Şirketler WordPress Kullanıyor
2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here