BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Sosyal Medya Gündemi

İnstagram Harita Özelliği Kalktı

instagram-hikaye-ozelligi-kalkti

İnstagram harita özelliği kalktı hemde 2 Aralık’ta. İnstagram’ın ilk sahibinin elindeykenden tutun ilk geliştirildiği güne kadar başa gittiğimizde bulunan özelliği gönderilerinizi paylaşırken bulunduğunuz yeri etiketlediğinizde profilinizde ki sekmelerden ulaşabildiğiniz kişiye özel haritada bu yer beliriyor ve gittiğiniz yerler harita üzerinde konumlanmış oluyordu.Böylece birisi profilinizde ki bu sekmeye göz attığında seyahat ettiğiniz yerlere rahatça bakabiliyordu.
İnstagram kullanıcıları tarafından fazla kullanılmayan bu özellik nitekim pek işe yaramasa da az önce bahsettiğimiz konularda işimizi kolaylaştırıyordu.
İnstagram’da fazla rağbet görmeyen bu özelliğin yeniliklerin önüne geçmesini engellemek için yani eklenen sistemsel bir yenilikte bu özellikte oluşabilecek hatalarla uğraşmak yerine yenilikleri geliştirmeyi amaçlıyor.Bunun temel nedenlerinden biri de yazın ortalarında snapchatten özenilerek getirilen hikaye paylaşma avantajını daha da geliştirmek.Çünkü bu hikaye özelliği geldiğinden bu yana serileşen güncellemeler ve sürekli gelen güncellemeler de yeni birşeylerin eklenmesi gerçekten birçok diğer sistemsel özelliklerin ters tepmeden sorun oluşturmadan kullanılabiliyor olması inanılmaz üzeri bir başarı olduğunu hepimiz kavrayabiliyoruz. Nitekim İnstagram‘dan yapılan açıklamada asıl hedefleri olan hikaye özelliğine odaklanmalarını sağlamak için böyle bir adım atıldığı belirtiliyordu.

Bana sorarsanız İnstagram‘a gelebilecek en büyük yenilik olan instagram hikaye paylaşımı özelliğinin diğer sistemsel işlevsel özelliklere oranla oldukça baskın olduğunu düşünüyorum ki atılan bu adımı da desteklemekteyim.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam

Reklam