BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 4.50, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Sosyal Medya Gündemi

Facebook Grup Uygulaması Kapanıyor

Facebook Grup Uygulaması

Facebook’un edebiyetinden bu zamana kadar aktif olan grup özelliğinin mobil uygulamalarının aktivitesi yani Facebook Grup Uygulaması sona eriyor.

Bilindiği üzere facebook’un en çok aktif olmasını sağlayan özelliği grup sistemi gün geçtikçe gelişmekte,birçok rakibini saf dışı bırakmaktadır.Her çeşit insan topluluğu için farklı grupların, hatta aynı konu üzerine binlerce grubun yer aldığını bile biliyoruz.

Facebook yönetiminin üzerinde en çok durduğu sistem olan gruplar web alanında forum siteleriyle yarışabilecek düzeyde kaliteye kadar ilerledi.Bu gelişmelerle birlikte web alanında forumların tutarlılığı da azalmaya,hatta yeni açılan forum sayısında ciddi düşüşlere sebep oldu.Çünkü kullanıcılar edinmek istediği topluluğu facebook grupları sayesinde yakalayabiliyorlar.Birçok yere kayıt olmak zorunda kalmadan ilgilendiği alan etrafındaki kullanıcılarla etkileşime basitçe geçebiliyorlar.

Son dönemlerde ciddi anlamda yeniliklerle ve özelliklerle donatılan grup sistemi yine forumlarda yapabileceğiniz ayarlara sahip hale geldi.En aktif kullanıcılar,kullanıcıların neler yaparak aktif oldukları(yorum,beğeni,paylaşım sayısı),250 kullanıcı altında gruplarda gönderileri kimlerin gördüğü,yöneticilere ek moderatör sisteminin geldiği,gönderiyi yöneticiye şikayet et özelliği gibi birçok özelliğe son dönemlerde kavuşan facebook grup özelliği bu atılımlarla forum sitelerinde onlarca eklenti ile sağlanabilecek özellikleri kendisi içerisinde barındırmayı başardı.

Facebook Grup Uygulaması Neden kapanıyor?

Yazımızın ilgili kısımı ise bu kadar özelliğin kolayca entegre edilemediği Facebook Grup uygulaması piyasadan 1 Eylül tarihiyle kaldırılıyor.Facebook yazılımcılarının ek olarak çaba sarf etmek zorunda kaldığı,yeniliklerin normal web arayüzü ve facebook uygulamasına geldikten sonra aksayarak uzaması sebebiyle facebook groups apk uygulaması kalkıyor.

Kullanıcılar bu uygulamanın kalkmasını pek önemsemediler lakin ilk ortaya çıkan dedikodularda grup sisteminin kapanacağı söylemleri yer alıyordu.Bu söylemlere aldanmadan bahsettiğimiz gibi Facebook Grup Uygulaması Kapanıyor diyebiliriz.

Bu yazımızda Facebook Grup Uygulaması Kapanıyor haberine ve neden kapandığı gibi konuların derinliklerine değindim.Yazı hakkında görüş,öneri ve dileklerinizi yorum alanından belirtebilirsiniz.

Facebook’un Genç Kitlesi Hızla Düşüyor

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.

Reklam

Reklam