BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Gündem Sosyal Medya Gündemi

İnstagram Canlı Yayını Özelliğine Altın değerinde Yenilik

İnstagram Canlı Yayını

Milyonlarca insanın beğeniyle ve hoşnutlukla kullandığı İnstagram canlı yayını özelliği daha gelişinin yıl dönümü bile olmadan çok özel ve daha çok kullanımı arttıracak, tamamen özgün bir yeniliğe kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Birçok kişinin hayranlıkla kullandığı İnstagram’ın canlı yayın özelliği, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Özelliğin geldiği günden beri Stories özelliği gibi gelişmesi de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

2016 Aralık ayında gelen bu canlı yayın özelliği  Snapchat INC’nin Snapchat’e pek fazla özellik getirememesi gibi ıssız kalmadı.Sahip olduğu her özelliği geliştirmeye istikrarla devam eden İnstagram ekibi neredeyse her ay gerekli hata iyileştirmeleri ve eklemeler yaptı.Bunların en dikkat çekici olanları ise yaptığınız canlı yayınların kaydedilebiliyor olması, hikaye bölümünden paylaşılabiliyor olması, bildirim gönderilebiliyor olması, sohbetin kapatılabiliyor olması gibi özellikler.Yazımızın başlığından da anlaşılabileceği üzere İnstagram canlı yayın sistemine yepyeni bir özellik geliyor.

İnstagram Canlı Yayını Özelliğine Altın değerinde Yenilik

Kendini sürekli geliştiren İnstagram sahip olduğu canlı yayın sistemine bu sefer tamamen özgün, diğer platformlarda bulamayacağız muhteşem bir farklılık katacak özellik entegre edecek.Bu özellik canlı yayına konuk veya misafir ekleme(Guests) olarak geçiyor.

Özellik kapsamında canlı yayını açan kullanıcı yayınına takipçilerini davet edebiliyor, davet sonrasında davet gönderdiği kişi kabul edip yayına katılabiliyor.Katıldığında ekran ikiye bölünüyor ve üst bölümde yayını açan kişi yer alırken altında da konuk yer alıyor.Misafirlerin yayına katıldıktan sonra istedikleri vakit çıkma hakkına sahipler.

 

İnstagram Canlı Yayını İnstagram Canlı Yayını

 

İnstagram Canlı Yayını Konuk Ekleme özelliğine Nasıl Sahip Olabilirim?

İnstagram canlı yayınına altın değerinde özellik olarak katılacak bu yepyeni göz bebeği şimdilik belli aktif kullanıcılarda test olarak kullanıldı.Test işlemlerinin sonunda tüm dünyada aktif olarak kullanılabileceği düşünülüyor.Nitekim İnstagram INC’de bu konu hakkında yaptığı açıklamada önümüzdeki aylarda testlerin geri bildirimleri sonucunda tüm kullanıcılara aktif olacağı anlaşılıyor.

Bu yazımda instagram’a gelecek olan bu yepyeni farkındalık katacak özelliğin tanıtımını yaptım.Yazı hakkında görüş,öneri ve dileklerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz 🙂

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

6 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

  • Çok yerinde bir özellik olmuş.Diğer hiçbir canlı yayın yapma özelliği olan yerde yok.Hem özgün hem de popülerlikte zirve yapmış instagramda yer alıyor.Çok iyi bence.

  • Her gün bir şeyler yenileniyor. Daha iyi yapmak adına ama biri bir şey çıkarıyor diğerleri ondan çalıyor. yine aynıları olucak durum üzücü

  • Helal olsun bu Mark’a. Adam kazanıyor ama hakediyor doğrusu sürekli kendini geliştiriyor sürekli bir değişiklik ve yenilik içinde. Bu da kullanıcıları memnun ediyor ve daha fazla kazanıyor 🙂 Tam bir girişimcilik örneği girişimcilik abidesi kendime örnek alıyorum.

  • Ben yaklaşık 3-4 yıldır internet camiasında yayıncılık yaparım şimdi bu sektöre herkesin girmesi benim açımdan çok kötü bir durum oldu önüne gelen yayın açıyor bunları denetleten kurumların artmasını istiyoruz gerçekten böyle kötü bir durum ile karşı karşıyız arkadaşlar aileler her çocugunun eline bir tablet veriyor acıyor video sitelerini vede başından sağıyor biz çocukken böyle değildik olmaz akıllanın.

  • Bir taraftan iyi bir taraftan kötü yayın yapmanın bir amacı kalmadı artık herkes saçma yayınlar yapıp izleniyor internetye yayın yapanlar izlenmez oldu, bir taraftan böyle bir özellik sosyal medyada olması + bir özelliktir.

  • Gelen yenilik çok hoş ve güzel olmuş ellerine sağlık, Instagram her geçen gün kendini geliştiriyor yeni özellik getiriyor bu sayede kitlesi her geçen gün daha da artıyor.

Reklam

Reklam