Alexa Dengeleri Değişti

3
Alexa Dengeleri Değişti
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5,00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

Alexa Dengeleri Değişti

Web sitelerinin birnevi sıralanması olan Alexa sıralamasında devler hite bağlı olarak birbiri arasında rekabete koyuldular.Bu rekabette dengelerde değişti.Alexa’ya liderlik yapan Google tüm zamanların şampiyonu diyebiliriz.Ancak bundan sonra ki sıralamada rekabet bir hayli karışık.

Bir tarafta facebook gibi bir dünya markası olan son zamanlarda genç kitleden verimli tepkiyi alamayan  Mark Zurgberg ‘in sosyal medyası diğer tarafta google ile gelişen youtube ‘de rekabet ile youtube facebook ‘u geçmeyi başardı.Uzun süredir ikinci sırada yer alan facebook’un sıralamada bir sayı geri düşmesi facebook için acaba ? sorularını beraberinde getirdi.Facebookta ki bu düşüş Mark ‘ın alamadığı SnapChat’a olan ilgiye bağlanılıyor.

Tek değişkenlik burada olmaktan çıkıyor.Genel bir dalgalanma mevcutken ilk 10 sitede bile değişimler oluyor.Son zamanlarda Yahoo ve amazon ‘un yükselişiyle ilerlemede alexa da alınmış oldu.Wikipedia ve twitterda bu koalisyon içerisinde.

Kısacası bir dünya markasına bile sahip olsanız size rakip illa ki çıkacak ve modern dünyayı takip etmez ve etseniz bile o yönde yenilikler geliştirmediğiniz sürece geri düşmekten kurtulamayız.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki İçerikYoutube ‘nin Reklam Staterijisi Değişti
Sonraki İçerikWhatsapp PC Uygulaması Yayınlandı
2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
Paylaş

3 YORUMLAR

  1. Sitem ile hastalığımdan dolayı 2 3 hafta ilgilenemedim ve TR alexa değerim 9k ‘dan 23k ya kadar yükselmiş. Bir çok kişi alexaya önem vermesede ben önem veriyorum. Ama google bence her türlü birincidir 🙂

  2. Maalesef bende anlamadım bu dalgalanmaları sürekli bir şeyler oluyor bir iniyor bir çıkıyor çok sinir bozucu bir durum özellikle türkiye sıralaması net bir dengesi yok ne kadar yazı ne kadar hit olsada sıkıntı çekiliyor bunlarda yakın zamanda düzelir inşallah diyeceğim de düzeleceğinide hiç sanmıyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here