BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 3.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Bloglama Gündem Spor Gündemi

Kim Bitti Dedi ?!!

Kim Bitti Dedi ?!!

Kim Bitti Dedi ?!!

Biz Türkler olarak ödevlerini son gün yapan,LYS ‘ye son yıl çalışan,yazılıya son gün çalışan,faturayı son dakika ödeyen bir milletiz.Sanırım bu açıkca milli takıma da yansımış diyebiliriz.

Aslında Suçlu Medya

Aslında herşeyi kendi kendimize berbedar hale getirip her seferinde son umut son fayda son pişmanlıklarla ipimizi başkasının eline vererek onların çabalarıyla bir yerlere gelmeye çalışıyoruz.Çok başarılı geçmiş gibi gösterilen Euro 2016 elemelerinde aslında 7 mucizenin gerçekleşmesi bizi Fransa ‘ya götürmüştü.Ancak gerek medya gerek prim için oluşturulan reklamlar sağolsun hepimizi öyle hayallere taşıdı ki her televizyonu açtığımızda çıkmasından bilinç altımızda sanki bizden iyi takım yokmuş havasına soktu bizleri.Bunu A milli takımımızın resmi twitter sayfası bile yaptı ve o maçta Hırvatistan ‘a oyun anlamıyla tamamen hakimlik verdik.Belki taktik,belki sistem ve belki de kadro yapısı hatalarından bahsetmek gerekirse bu işin içinden çıkamayız ancak ortada bir gerçek var ki o da bunların hiçbirinin yerli yerinde olmadığı.

Mucizeler Sonrası İlk Maç

Öyle böyle mücizelerle Fransa ‘ya gelmeyi başardık.Medyanın herkesin gözünün içine sokarcasına yaptığı programlarla herşeyin yolunda gittiği konuşuluyordu.Nitekim herkes öyle beklerdi.Herşey ilk mağlubiyetle kendi köşelerine çekilip gruplaşmalara koyuldular.Bu da bizi yine dirençleştiren bir durumdu.Ardından gelen İspanya mağlubiyeti ki bu mağlubiyette şahsım adıma söylemem gerekirse İspanya 10 istese 10 lazım olsa atardı,biraz olsun son maça umutlu çıkmamızı sağladılar.

Gelelim son maça.Bu maçta medya tamamen umutsuzdu en azından şöhret konuşulmuyordu.Oyuncular bu sefer o ruhu yansıtmak için sahaya çıkmıştı.Ancak galip geldiğimiz halde bu sefer mucizeler gerçekleşmediAslında gerçeği dile getirmek gerekirse olması gereken de buydu sanki.Zaten bu turnuvaya sezon boyunca oynamamış futbolcularla katıldık ve sonuç hüsran.Ve böylece hak eden ve azimle çalışan ülkeler eleme turlarına yükseldi.

Şimdi açıkça söyleyin bana kim bitti dedi ?!!

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.