BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 4.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Bloglama Gündem Siyaset

Ne Değişti ?

Ne Değişti ?

Ne Değişti ?

Ülkemizin ve milletimizin en büyük sorunlarından,dertlerinden terör belası ne yazık ki aramızdan insanların şehit olarak ayrılmasına neden oluyor,milletçe bunun hüznünü yaşıyoruz.

Ne yazık ki terörün nasıl gerçekleşeceği,ne zaman geleceği,ne durumda olabileceği kimse tarafından belirlenemiyor.Halkın arasında bizdenmiş gibi yer alan şeref yoksunu teröristlerin kimliğinin belirlenmesi de bir hayli zor durum alıyor.Bazen diyorum ki keşke terör yerine savaş içinde olsak da en azından düşmanımız belli olur ve masum insanlar hayatını kaybetmez.Dediğimden de anlaşılacağı gibi terör gibi illet,anlaşılması güç,şeref yoksunu bir protesto eylemi yok.Bunu engellemek Avrupa ‘nın bile kaçtığı Orta Doğu karışıklığına komşu olan Türkiye gibi bir ülkemiz için ne yazık ki çok zor.Bu noktada istihbarat elinden gelenin fazlasını yaptığını biliyoruz ancak 3 milyon Suriyeli uyruklu insan olduğunda ve bu teröristlerinde yabancı uyruklu olduğunu düşündüğümüzde imkansız hal alıyor.

Aslında bu olaylar ilk defa gerçekleşmedi.2016 yılında bile birçok böyle şeref yoksunu terör eylemleriyle ülkemiz kötü olaylar geçirdi.Ancak bu sefer gerçekleşen olaydan sonra diğerlerine göre birkaç fark da gözükmüyor değildi.2016 yılında Türkiye ‘mizde daha önce olan hiçbir olayda veya terör eyleminde sesini çıkarmayan Avrupa ve diğer kıtalardaki ülkeler bu eylemden sonra Türkiye ‘yi adeta yeni tanımışçasına ilgilenen bir tutum sergilediler.Tabi ki bu tutum hiçbir şehidimizi veya vatandaşımızı geri getirmez ancak Ne Değişti de bu tutumu sergiledir.Biraz bunun hakkında konuşalım.

Herşey Dış Mesele Miydi ?

Evet birkaç gün önce yapılan dış ülkelerle olan bağlantılar ve olanlar ilişkilerin geliştirilmesi çalışmalarının bu kadar mı çabuk etkisi olur demeden de geçemiyor insan.Rusya ve İsrail ile olan ilişki gelişiminin neredeyse tüm dünya üzerinden Türkiye ile ilgilenme duygusunu yansıttı.Bunu daha önce o kadar olaya rağmen hiçbir logo değişimi yapmayan ancak Belçika ‘da olan ve Fransa ‘da olan olaylar sonrası hemen bir etkileşim gösteren youtube ‘den dahi anlaşılabiliyor.Youtube İstanbul ‘da yaşanan terör eylemi sonrasında logosunun yanına TÜRK bayrağı ekledi.Sadece bumuyla kalmıyor mesele. UEFA bile 30 Haziran ‘da oynanan Portekiz Polonya maçının hemen önünde saygı duruşu için maça özel kural yerleştirdi.Diğer bir başka etkileşimler ise Almanya ‘da Berlin kulesine,Fransa ‘da ki de Eyfel Kulesine de gün boyunca TÜRK bayrağının yansıtılmış olması.

Dediğim gibi hiçbir tutum şehitlerimizi geri getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz.Ancak daha önce duymamış gibi davranan diğer milletler Ne Değişti de Türkiye gibi bir ülke de varmış dediler.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Yorum yap

yorum yapmak için buraya tıklayın.