Facebook Keşfet Özelliği ile Tanışın!

4
Facebook Keşfet Özelliği
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (1 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5,00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

Facebook Keşfet Özelliği ile Tanışın!

Facebook keşfet özelliği ile tanışın diyoruz ve başlıyoruz yazımıza.Sosyal ağları birbir bünyesine katıp hepsini birbirine benzeten,o özelliği için kullanılan sosyal medyaların özelliklerini tüm hepsine yayan Facebook’un sahibi Mark bu sefer de İnstagram’dan çıkmamıza engel olan,saatlerce orada durmamıza sebep olan keşfet özelliğini yavaş yavaş genç kesimin çekildiği,daha çok pazarlama üzerine kullanımı yaygınlaşan Facebook‘un belki de henüz hala ona şans tanıyanların takılma süresini uzatacak bir hamle olarak Facebook’a entegre ediyor.
Bilindiği üzere bazen kişiye özel olarak bazen de dünyada veya ülkede trend olan videolar,yazılar ve postların yer aldığı keşfet sayfasında özellikle whatsapp’da sizin sevdiğiniz veya hoşlandığınız alanların bilgilerinin verilerini diğer alanlarda kullanan Mark ve ekibi bu verilerle Facebook‘u veya İnstagram‘ı sizin daha çok kullanmanızı sağlayacak şekilde size özelleştiriyor ve aslında siz farkında olmadan ilgilendiğiniz yazılarla,postlarla veya videolarla karşılaşabiliyorsunuz.Sizin saatlerce vakit harcamanıza sebep olan keşfet sayfası da bu deneyim geliştirmeleriyle artık Facebook’ta da yer alıyor.

Facebook Keşfet Özelliği Herkese Açıldı!

İlk başta her zaman ki gibi denenmesi amaçlı olarak belli kesime özelliği açan Facebook kullanıcılar beğendi ve test başarılı oldu.Trend postların daha önce Facebook’ta takip etmeden bulunamadığı için özellikle bu eksiği kapatan keşfet özelliği yoğun ilgi gördü.Nitekim Facebook‘un artık son hamleleri olarak bakılan bu güncellemeler bakalım Facebook’a ne kadar nefes aldıracak?

 

4 YORUMLAR

  1. Artık kafalar bir dünya. Hiç bir şey değil de sadece mark artık ne yapıcak onu bekliyorum. Snapchat in satılmamasıyla delirmiş bir şekilde hikaye özelliğini getirdi. Hemde her platforma, şaka gibi.. Şimdi de kendi uygulamaları arasındaki özellikleri paylaştırıyor.. Çok tuhaf. Ama işe yarayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here