BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (2 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5.00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...
Android Çözüm Teknoloji Uygulamalar

Fatih Ağı Bağlanma – Okul Interneti 2018

fatih ağı ile sınırsız internet

Son 5 yıl içinde eğitimde teknoloji alanında iyice teknoloji yönününden zenginleştirilmeye ve bu zenginleştirmeyle türlü teknolojik aletler okullarda ve eğitim yerlerinde aktif olarak kullanıma sunulmaya başlandı. Bunları yürüten Fatih ağı eğitim markası gerek akıllı tahtalar, gerek tabletler ve gerek projeksiyon gibi teknolojinin sunduğu nimetleri ülkemizdeki eğitim kuruluşlarında kullanıma açtı. Bununla birlikte doğan bazı ihtiyaçlardan biri de internet ve bunu sağlayacak bir altyapı. Bu altyapı tabi ki de Türk Telekom olacaktı. Türk Telekom’un markası TTnet ile birlikte yürütülen anlaşmalar ile okullara hızı yüksek fiber internet ağı sağlanıyor. Bu internetler sadece belli sitelere girmeye yani eğitim dışı içerikler olarak belirlense de eğitim alınabilecek yerler dahil olarak bir iki sabit bilgi kaynağı olacak site haricinde kullanıma kapatmıştı. Bu engeli, öğrenciler birçok kez farklı vpn’ler ile aşmaya çalışsada başarısız olmuş hatta giren vp ‘ler bile kısa süre sonra engellenmişti. Bu anlatacağımız vpn ile Okul İnternetinde Youtube Girmek Okul İnternetinde Facebook Girmek ve Okul İnternetinde tüm sitelere girmek gibi eylemleri gerçekleştirebileceksiniz. Gelelim şimdi bu internete kendi telefonunuzdan nasıl bağlanabileceğinize ve özgürce nasıl dolaşabileceğimize.

Bu ağ genel olarak her sınıfta bulunmakta. Adı f@tih şifresi ise !1qaz2WSX3edc4RFV%56 ‘dır. Bu fatih ağı içerisinde özgür dolaşmak için ise sizlere iki VPN’i tanıtacağız. Bunlardan biri Droid VPN, diğeri ise AnonyTun VPN.

Droid VPN ile Fatih Ağına Bağlanma

Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Droid VPN 3.0.2.8 apk indir sürümünü indiriyoruz.

indirme bağlantısı(Yandex.Disk)

Dosyanın boyutu sadece 4 MB ve Android 2.3 sürümleri üzerinde bu uygulamayı çalıştırma şansına sahipsiniz.

Uygulama diğer VPN’lere göre oldukça basit kullanışlı ancak sadece 100 MB bir alan sunuyor size. Bunun üstü için fatih ağı bağlantısı gerçekleştiremiyorsunuz.Uygulamayı kullanmak için kayıt olup e-mail adresinizi uygulamada yazıyorsunuz. Ardından e-mail adresinize doğrulama e-mail’i geliyor ve buna tıklayınca size 100 MB‘a kadar kullanabileceğiniz bir ağ sunuyor. Eğer bu tarz bir engelden de kurtulmak istiyorsanız diğer VPN tanıtımımıza ve bunun ayarlarını uygulamaya da geçebiliriz.

AnonyTun VPN ile Fatih Ağına Bağlanma

Diğer verdiğimiz VPN’den farklı olarak sınırsız ve daha hızlı kullanım sunan AnonyTun VPN’i aşağıdaki bağlantıdan AnonyTun VPN fatih ağı ayarları 3.1 sürümünü APK olarak edinebilirsiniz. Apk kurulumu gerçekleştikten sonra ayrıca birkaç ayar da yapmamız gerekecek.

indirme bağlantısı(Yandex.Disk)

AnonyTun VPN Fatih Ağı Ayarları

Öncelikle VPN ana ekranında üst bölümden Stealth Settings tuşuna tıklıyoruz. Ardından aşağıdaki görselde yer alan ayarları uyguluyoruz.

fatih ağı ile sınırsız internet

Ardından bu ekranda Edit Custom TCP/HTTP Headers butonuna basıyoruz.

fatih ağı ile sınırsız internet

Bu adımda tamamlandıktan sonra Save tuşuna basıyoruz. Ardından VPN ana sayfasında en sağ üstte yer alan alt alta 3 noktaya tıklayıp, VPN Settings seçeneğine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra gelen ekrana aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.

fatih ağı ile sınırsız internet

Fatih ağı ile AnonyTun VPN yukarıdaki ayarları uygulandığında sınırsızca internet erişiminin keyfini yaşayabileceksiniz. Ortalama 1 mbps hız desteği de sizi bekliyor.

Ağ Adı: f@tih
Ağ Şifresi: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Unutmamak gerekiyor ki bunları iOS’da uygulamak daha zor çünkü uygulama marketlerinde yer almayabiliyor. Bu konuda yapılabilecek pek bir çözüm gözükmüyor.

Sizlere fatih ağı deneyimini sınırsız kullanabilmeniz için iki farklı VPN ve farklı seçenekler sunduk. İkisinden dilediğinizi kullanabilir ve internete bağlanabilirsiniz. Yazımız sürekli güncel şartlara göre güncellenecektir.

Ahmet Onur

2012 senesinde başladığım ve hala aktif olarak yer aldığım web alanında; front-end, back-end kodlamaları, tasarım ve makale yazarlığı yapmaktayım. Web alanında çok yönlü bir eğilim sergiliyorum. Leadfure markası ile pazarlama, web hizmetleri ve onun adı altında kurduğumuz birçok proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

2 yorum mevcut.

yorum yapmak için buraya tıklayın.

  • buna ne gerek var
    android ve ios platformlarda DashVPN yi indirdiğiniz zaman sınırsız bir şekilde oyun,video,internet siteleri sorunsuz bir şekilde ve aynı hızda girebiliyorsunuz.
    Saygılar 🙂

    • Dash VPN önceleri çalışmakta ancak telefonun ram’ını öldürecek derecede yavaşlatmaktaydı.MEB son çalışmalarıyla bu VPN ‘in f@tih ağında kullanımı kapattı.Şuan çalışmıyor.