GetContact Nedir – Nasıl kaydedildiğinizi öğrenin

2
getcontact nedir
BeğenmedimYetersizİdare Ederİşime yaradıMükemmel (3 kişi oy kullandı. 5 üzerinden ortalama puan 5,00, oy kullanmak istemez misin?)
Loading...

Son dönemin şok, en ihtiyaca uygun uygulamalarından GetContact zirveye oynuyor. Her zaman kişilerin nasıl kaydedildiği, hangi samimiyet derecesinde yakınlık beslenildiği merak konusu olmuştur. Acaba ismimi tam mı kaydetti, tanıştığınız yere göre bir belirteç mi koydu gibi nasıl kaydedildiğinizi öğrenme konusu her zaman talep edilen durumlardan olmuştur. Bunu nasıl yapabileceğinize son zamanlarda sürekli gördüğümüz GetContact nedir yazımızda yer vereceğiz.

Nasıl Kaydedildiğinizi Öğrenmek Artık Çok Kolay

Az önceki paragrafımızda bahsettiğimiz gibi kaydeden kişilerin size nasıl hitap ettiğini öğrenme konusu her zaman merak odağı olmuş, keşke bize bir uygulama bunu gösterse dedirtmiştir. GetContact uygulaması da tam da burada devreye giriyor. Dilerseniz fazla uzatmadan detaylara geçelim.

GetContact Nedir?

GetContact, insanların telefonlarına kendilerini nasıl kaydettiğini göstermek için oluşturulmuş, kayıt edilen telefonları ve rehberindeki veri havuzunu kendi veri havuzuna alarak diğer insanlara kayıt edilme isminin yayımlanmasına izin vermektedir yani oldukça merak uyandırıcı bu avantaj meraklıların telefonlarını buraya kaydetmesi ile zenginleşiyor ve her kayıt sonrasında daha doğru bilgi göstermeye başlıyor. Kısacası uygulamanın ana hatlarını merakına yenik düşerek uygulamayı indirip, kuran ve içerisinde telefon numarasını kaydeden kesim oluşturuyor ve numaraları nasıl kaydettiğini veri havuzuna veriyor. Veri havuzundan da kayıt eden kişinin kendi şahsi bilgisi verilmeden numaraların altında o bilgi(ler) listeleniyor.

GetContact Nasıl Kullanılır?

GetContact aslında basit bir arayüze sahip ama ilk girişte nasıl ve ne yapacağınızı pek bilemeyebilirsiniz. Numaranızı kayıt ettikten sonra Sorgula kısmından ister herhangi bir numarayı(sizi kaydedenlerin nasıl kaydettiğini öğrenmek için kendi numaranızı yazın) ister rehberinizdeki herhangi birinin ismini yazıp arayın ve aşağıdaki ekrandaki gibi talimatları uygulayarak istediğinizi yaapbilirsiniz.

Nasıl kaydediliğinizi öğrenirken Verilerinizi Tehlikeye mi atıyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’un son zamanlarda verilerini hükümetlere sattığı gerekçesiyle oldukça eleştiri aldığını hatta Elon Musk’ın türk bir kullanıcı tarafından gaza getirilerek SpaceX’in facebook sayfalarını sildirdiğini biliyoruz. GetContact bu konuda facebook’a nazaran daha fazla veri arşivine sahip olacak. Üstelik bunların paylaşılmaması konusunda herhangi bir yönerge ile de karşılaşmıyorsunuz. Biz tarafımızca GetContact’ı yüklemenizi önermiyoruz fakat uygulamayı da suç içeren bir uygulama olarak tanımlamıyoruz. Uygulama sizi hedeflediğiniz noktaya ulaştırmayı başarıyor. Ortada bir kandırma veya verilerin tamamen herkese açılma durumu olmadığı için uygulama tarafınca kullanım kullanmamak kullanıcıya ait.

GetContact’tan Telefon Numarası Nasıl Silinir? Yükledim Pişman Oldum diyenlere

Uygulama yüklü ise ve kayıt işlemini gerçekleştirdiyseniz bile veri havuzundan bilgilerinizi çekmenin bir yolu var. Dilerseniz beraber bu yolu öğrenelim.

İlk başta uygulamayı direk kesinlikle silmiyoruz. Çabuk silip göndermeniz size herhangi bir şey kazandırmaz. Uygulama içerisinde sol taraftan üç çizgi alt alta olan ikona tıklıyoruz. Açılan kısımda Ayarlar satırına tıklayıp CetContact Hakkında seçeneğine tıklıyoruz. Ardından Hesap ayarları dizininden hesabı sil seçeneğine tıklayarak uygulama içerisindeki adımları tamamlamış oluyoruz.

Ne yazıkki işimiz daha bitmedi. Son bir adım daha var. Şimdi de getcontact’ın ana kaynağından numarayı temizlememiz gerekiyor. https://www.getcontact.com/unlist adresine gidip gelen sayfadan numaranızı yazarak gerekli silme işlemini yapabilirsiniz.

Yazımızda sizlere detaylı olarak get contact nedir, rehberlere nasıl kaydediğinizi öğrenme, yükleyip pişman olduysanız temelli bu uygulamadan kurtulma aşamalarına değindik.

Dilerseniz kuantum bilgisayarı nedir başlıklı yazımıza da göz atarak kuantum bilgisayarlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here